Kadra Akademii Razem

mgr Agata Bartczak-Białek

Dyrektor oraz nauczyciel w Akademii Razem w Midleton


Na zielonej wyspie mieszkam od 13 lat. Swoję przygodę ze szkołą zaczęłam w 2004 r. w Publicznym Gimnazjum w Chocianowie, gdzie pracowałam jako pedagog szkolny. Z Akademią Razem związana jestem od 2015 roku. Wcześniej działałam jako aktywnie działający rodzic, obecnie jako nauczyciel języka polskiego w klasie 2 szkoly podstawowej. Jako terapeuta zajęciowy z wykształcenia oraz pedagog kieruje sie zasadą, że najlepsze wyniki w nauce osiąga sie poprzez zabawę, dlatego też w swojej pracy wykorzystuje zabawy ruchowe, gry dydaktyczne, dramę, burze mózgów czy dyskusje dydaktyczne. Chłonna wiedzy, ciekawa świata nie poprzestaje na własnym rozwoju oraz chęci dokształcania warsztatu pracy z najmłodszymi.
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radosci i satysfakcji.

mgr Bogusława Urban

nauczyciel i kierownik Akademii Razem w Ballincollig


Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale filologicznym, kierunek: Filologia Polska, specjalność – nauczycielska oraz Szkoly Muzycznej II stopnia I.J. Paderewskiego w Tarnowie. Wzbogacając swoją wiedzę podjęłam również studia podyplomowe na kierunku historia. Do zawodu nauczyciela zaczęłam przygotowywać sie stosunkowo wcześnie, podejmując się opieki nad dziećmi w czasie obozów i oaz wakacyjnych, a z czasem podjęłam również wyzwanie współorganizowania takich przedsięwzięć. Pracowałam jako nauczyciel polonista w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Gumniskach. Do Irlandii przeprowadziłam sie 12 lat temu rozwijając sie w innych kierunkach. Ukończylam studia na CIT w Cork. Za cel mojej pracy stawiam sobie aktywne przekazywanie tajników języka polskiego poprzez zabawę, muzykę oraz poszerzanie wiedzy o kulturze i historii naszego kraju.
Za cel mojej pracy stawiam sobie aktywne przekazywanie tajników języka polskiego poprzez zabawę, muzykę oraz poszerzanie wiedzy o kulturze i historii naszego kraju.

mgr Małgorzata Stokłosa

nauczyciel w Akademii Razem w Ballincollig


Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Praca z dziećmi zawsze dawała mi ogromna satysfakcje, moim celem jest przekazanie dzieciom radości, jaka może dać nauka.
Uważam, ze promowanie polskiej tradycji i kultury może zachęcić uczniów do jej głębszego poznania w przyszłości.

mgr Joanna Kania

nauczyciel w Akademii Razem w Cork oraz w Midleton


Pochodzę ze Świdnicy w województwie Dolnośląskim, a w Irlandii mieszkam od 9 lat. Interesuję się sztuką, zwłaszcza rękodziełem ludowym. Moją pasją jest również taniec nowoczesny, który uprawiałam przez 10 lat. Tytuł magistra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowo-Technicznej uzyskałam na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku polonistyki. Byłam nauczycielką przez 6 lat-najpierw w szkole podstawowej, a następnie w szkole ponadgimnazjalnej. Przez dwa lata pracowałam także na stanowisku starszego kustosza w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.
Jako nauczycielowi i mamie trójki dzieci przyświeca mi motto Janusza Korczaka: Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż

mgr Paulina Winiarczyk

nauczyciel w Akademii Razem w Cork oraz w Ballincollig


Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, studia ukończyła na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Pracę w zawodzie przerwałam, by skupić się na wychowywaniu niepełnosprawnej córki, wymagającej indywidualnego toku nauczania. Nieoczekiwanie praca z dziećmi okazała się moją największą pasją. W Irlandii jestem dopiero od sierpnia 2018 roku. Współpraca z Akademią Razem pozwala mi łączyć radość, jaką mi daje praca z dziećmi, z moim zainteresowaniami: historią i językiem polskim. Podczas zajęć staram się zarazić uczniów moimi pasjami, pokazując im jak cudowny i wyjątkowy jest język ich przodków, przybliżać im polskie tradycje, kulturę, literaturę, sztukę i historię.
Podczas zajęć staram się zarazić uczniów moimi pasjami, pokazując im jak cudowny i wyjątkowy jest język ich przodków, przybliżać im polskie tradycje, kulturę, literaturę, sztukę i historię.

mgr Monika Lis

nauczyciel w Akademii Razem w Midleton


Absolwentka Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Łódzkim oraz Studium Medycznego na kierunku Terapia zajęciowa. Pracowałam jako wolontariusz z osobami starszymi i z osobami niepełnosprawnymi w domu św. brata Alberta. Do Irlandii przyjechałam 13 lat temu, gdzie podjęłam naukę na kierunkach childcare assistant i asystent farmacji. Od kilku lat prowadzę grupę "sessional" w irlandzkim przedszkolu. W pracy najważniejszy jest dla mnie kontakt z dziećmi. Staram się niczego dziecku nie narzucać, ale proponować i zachęcać do działania.
W pracy z dziećmi chętnie wykorzystuje elementy arteterapii,ponieważ moją pasją są szeroko pojęte sztuki plastyczne.