fbpx
Zasiłek na dodatkowe potrzeby: Additional Needs Payment
2022-06-18
Dyżur konsularny w Cork
2022-09-09

Szkoły polskie i polonijne wspomagają rodziców za granicą w zachowaniu języka ojczystego, tradycji i kultury. Dziecku łatwiej odnaleźć się w środowisku obcojęzycznym i wielokulturowym mając poczucie własnej wartości i szacunek dla swojego kraju pochodzenia. Dodatkowo podtrzymanie znajomości języka ojczystego w razie powrotu do Polski stwarza dziecku szansę łatwiejszego powrotu do polskiej szkoły i funkcjonowania w rówieśniczym środowisku.

Zespół Polonijnych Szkół Społecznych Akademia Razem to przyjazna dziecku społeczna szkoła polonijna. Zajęcia odbywają się w tygodniu, pozostawiając dzieciom weekendy na zabawę i harce. Wykorzystując dodatkowo do standardowych metod nauczania elementy zabawy, taniec, kinematografię, uczniowie rozwijają umiejętności językowe, poznają tradycję, kulturę, historię i geografię Polski.


Współpraca, otwartość, wzajemna komunikacja kadry nauczycielskiej z rodzicami oraz rodziców z kadrą sprzyja tworzeniu przyjaznego miejsca w poszukiwaniu i odkrywaniu tajników językowej wiedzy.

Nasza szkoła jest inna niż wszystkie. Do szkoły dzieci przychodzą jak na zajęcia AfterSchool i lubią uczyć się języka polskiego w godzinach od 16.30 do 18.30.

Wszyscy nauczyciele pracujący w naszych szkołach posiadają Garda Vetting oraz kurs Child Protection dostarczony przez TUSLA. Dodatkowo zostali przeszkoleni i posiadają certyfikaty First Aid i stale podnoszą swoje kwalifikację np w roku 2020 w związku z COVID-19 i nauką online realizują uprawnienia MEN “metodyka nauczania na odległość”.

Realizujemy własny autorski program nauczania wg MEN:
-Wydajemy świadectwa szkolne.
-Wydajemy legitymacje szkolne.
-Jeździmy na wycieczki klasowe, mamy imprezy szkolne i świętujemy polskie tradycje.
-Angażujemy się w różne akcje społeczne na rzecz drugiego człowieka i środowiska.
-Akademia Razem jest zarejestrowaną szkołą w bazie placówek polonijnych Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji Za Granicą.
-Akademia Razem jest wspierana przez Ambasadę RP w Dublinie.
-Akademia Razem to najatrakcyjniejsza finansowo społeczna oferta edukacyjna czesne tylko €51, dwójka dzieci €75.
-Organem prowadzącym i patronem szkoły jest Centrum Together-Razem – organizacja pożytku publicznego działająca od roku 2006.
-Zajęcia odbywają się w poniedziałki w Ballincollig, , w środy ONLINE, w czwartek w Midleton w godzinach od 16:30 do 18:30.

Jeszcze można zapisać swoje dziecko.

https://together-razem.org/pl/serwisy/edukacja-dzieci/rejestracja-ucznia-do-szkoly/

Od rozpoczęcia roku szkolnego pozostawiamy 30 dni na możliwość rezygnacji z nauki bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a więc zawsze można sprawdzić czy dziecku podoba się nasze podejście do nauki języka polskiego.

Masz pytanie napisz do nas email razemacademy@together-razem.org

Sekretariat Akademii Razem:
Together-Razem Centre
Unit 2A, Kilnap Bussines Pk
Old Mallow Rd, Cork
+353 21 4395588