fbpx

Rodzicu! Podaruj dziecku język polski.

Nauka angielskiego -nowe kursy na Nowy Rok 2022
2021-12-27
Zmiany w zasadach kwarantanny
2022-01-14
Show all

Rodzicu! Podaruj dziecku język polski.

Polonijna Szkoła Online to projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci Polaków mieszkających w Irlandii i na wyspach brytyjskich i jest prowadzony przez fundację Together-Razem w ramach działającej w jej strukturach szkoły polonijnej dla dzieci o nazwie Akademia Razem.

Szkoła polonijna Akademia Razem działa w hrabstwie Cork w trybie  stacjonarnym ale pandemia COVID-19 i wcześniejsze lockdowny otworzyły nowe drzwi i możliwości do nauczania zdalnego.

Stąd nowy projekt Platformy Edukacyjnej www.polskaszkolaonline.ie 

O szkole mówi Koordynator platformy edukacyjnej PolskaSzkolaOnline.ie  i jendocześnie nauczyciel Pani Aleksandra Frącek:

“Celem naszej szkoły jest nauczanie języka polskiego oraz przekazywanie wiedzy o kulturze kraju pochodzenia ich rodziców bez nauczania niepotrzebnych przedmiotów. Stawiamy na konkret – czyli głównie naukę języka polskiego.

Chcemy, aby dzieci urodzone za granicą umiały rozmawiać, pisać i czytać po polsku.”

Jakie są zalety nauczania zdalnego?

Taki rodzaj edukacji ma wiele zalet, o czym przekonali się już rodzice dzieci współpracujących z naszą placówką w trakcie pandemii.

Nauka online pozwala realizować materiał w dowolnym czasie i miejscu. Materiały i pomoce dydaktyczne zostały opracowane tak, aby dzieci w łatwy i szybki sposób mogły przyswoić dany temat. Dużą rolę, szczególnie w przypadku młodszych dzieci będzie odgrywała pomoc rodziców i zachęcamy ich do wspierania młodszych uczniów.

Nauczanie online jednakże wymaga, aby rodzice też stali się trochę „nauczycielami” swoich dzieci. Czas, który należy przeznaczyć na naukę z małym dzieckiem to średnio około 6 godzin tygodniowo. Wraz z wiekiem uczniowie stają się bardziej samodzielni, dlatego mogą swobodnie sami korzystać z platformy.

Co daje Platforma Edukacyjna?

  • korzystanie z programu nauczania zgodnego z polską podstawą programową,
  • interaktywne materiały edukacyjne atrakcyjne dla uczniów,
  • zajęcia on-line w ustalonym dniu tygodnia  z polskimi nauczycielami,
  • kontakt  z językiem polskim, kulturą i tradycjami,
  • możliwość nawiązania znajomości z rówieśnikami mieszkającymi w Irlandii i na wyspach brytyjskich

Jak zapisać dziecko do szkoły?

To bardzo proste, wystarczy aby Rodzic wszedł na stronę www.polskaszkolaonline.ie, i sam się na niej zarejestrował, po czym wypełnił Formularz Rejestracyjny dla dziecka.

Formularz ten zawiera imię i nazwisko ucznia oraz datę jego urodzenia.

Opłata za szkołę jest bardzo konkurencyjna i wynosi w chwili obecnej tylko €41 miesięcznie lub €380 z góry za cały rok szkolny.

Jak wygląda nauka na Platformie Edukacyjnej?  

Nauka rozpoczyna się od września każdego roku, ale do szkoły można zapisać dziecko w ciągu całego roku, a szczególnie w przerwie międzysemestralnej czyli w styczniu. Semestr drugi rozpoczyna się w lutym.

Poszczególne lekcje to zbiór informacji, które powinno posiadać dziecko. Wszystkie lekcje przygotowane zostały zgodnie z naszym programem nauczania.

Dziecko w ciągu tygodnia samo loguje się na platformę edukacyjną i korzysta z gotowych scenariuszy. W ustalony dzień tygodnia uczeń spotyka się w grupie z innymi dziećmi wraz z nauczycielem prowadzącym na lekcji online i omawia przyswojoną wiedzę.

Co tydzień nauczyciel prowadzi również webinarium, podsumowujące treści danego tygodnia nauki. Webinaria są nagrywane i uczeń w odpowiednim dla siebie czasie może je odtworzyć.

Popatrz na klip na youtube:

Opinie rodziców

Zależy nam na dobrych opiniach od rodziców. Rodzicie dzieci, które od września korzystają z naszej platformy edukacyjnej tak oceniają nauczanie zdalne:

Pani Karolina mama Leo napisała:

Oceniam Platformę bardzo pozytywnie, zarówno ja jak i mój syn. W pierwszych  tygodniach mieliśmy niewielkie problemy, wynikające z nieznajomości programu, jak i sam program w pełni nie zawsze działał właściwie. Obecnie nie my problemów, zawarty materiał jest ciekawy, dziecko poznaje język polski w bardzo ciekawej i interesującej formie. Praca na platformie sprawia mojemu dziecku przyjemność.

Mama Magdaleny opiniuje:

Dziękujemy Pani za Rok 2021, za te wszystkie lekcje które przybliżają i uczą Madzię o naszej pięknej Polsce i za Pani pracę z uczniami i Pani zaangażowanie. Dziękujemy, że tak ciekawie prowadzi Pani lekcje i ze potrafi Pani zainteresować i zachęcić dzieci do nauki. 

Co jeszcze mamy w ofercie?

Oprócz tradycyjnych lekcji online mamy jeszcze do zaoferowania tzw. Lekcje One-to-One czyli lekcje indywidualne tzw. korepetycje.

Dodatkowo mamy już działające Kółko Dziennikarskie dla naszych uczniów oraz Zajęcia Wyrównawcze.

W planach mamy oddzielne Kursy Maturalne i wiele innych ciekawych zajęć do realizacji zdalnie

Zajrzyj na naszą stronę www.polskaszkolaonline.ie, zarejestruj się i skorzystaj z naszej oferty.

Zapraszamy serdecznie