fbpx

Podaruj swojemu dziecku nasz język ojczysty

Trwają zapisy do naszej szkoły polonijnej
2021-06-14
Oferta pracy dla nauczyciela w Ballincollig
2021-07-04
Show all

Podaruj swojemu dziecku nasz język ojczysty

Zapisz dziecko do naszej szkoły

Rekrutacja jest otwarta do 10 września 2021. Szkoła startuje 13 września.

Akademia Razem polonijna szkoła społeczna działająca w Irlandii zachęca rodziców do zapisów swoich dzieci do jej placówek.

Szkoła działa od 2015 roku i pomimo trudności spowodowanych pandemią COVID-19 otwiera swoje drzwi dla dzieci w hrabstwie Cork, ale również w formule nauczania online dostępnego dla wszystkich dzieci na całej wyspie.

Akademia Razem zaprasza dzieci już w wieku od 4 lat do swoich szkół, nawet te dzieci, które w domu nie używają języka polskiego.

Rekrutacja jest przedłużona do dnia 10 września. Lekcje startują 13 września

Akademia Razem jest zarejestrowaną szkołą w bazie placówek polonijnych Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji Za Granicą Szkoła jest wpisana do rejestru placówek pod numerem 7455.

Szkoła jest wspierana przez Ambasadę RP w Dublinie.

Akademia Razem to najatrakcyjniejsza finansowo społeczna oferta edukacyjna czesne: tylko €51 jedno dziecko, dwójka dzieci to koszt €76.

Czesne w nauczaniu ONLINE wynosi tylko €41 na jedno dziecko miesięcznie.

Organem prowadzącym i patronem szkoły jest Centrum Together-Razem.

Zajęcia odbywają się w tygodniu: w poniedziałki w Ballincollig, w środy w Cork, w czwartki w Midleton w godzinach od 16:30 do 18:30.

We wszystkich szkołach oferujemy darmowy parking na czas trwania zajęć.

O szkole

Dyrektor szkoły Pani Agata Bartczak-Białek mówi o szkole:

„Akademia Razem to szkoła przyjazna dziecku. Zdobywanie wiedzy i umiejętności odbywa sie poprzez aktywne działanie ucznia podczas zajęć oraz zabawę. Ważna jest dla nas komunikacja oraz współpraca z rodzicami w celu wspólnego tworzenia szkoły jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego dziecku.

Podczas zajęć dzieci nabywają i rozwijają swoje umiejętności pisania i czytania w języku polskim, poznają historię, geografię oraz kulturę i zwyczaje Polski. Lekcje mają formę zajęć pozalekcyjnych i odbywają się w środku tygodnia, co umożliwia dzieciom spędzenie weekendu na zabawie i wypoczynku. ”

Jaka jest Akademia Razem?

• Akademia Razem to nowoczesna i przyjazna dziecku szkoła polonijna, do której dzieci lubią przychodzić i uczyć się

• Szkoła realizuje autorski program nauczania oparty o podstawę programową MEN

• Szkoła wydaje świadectwa szkolne

• Dzieci dzięki współpracy z Konsulatem otrzymują legitymacje szkolne

• Akademia Razem oferuje dzieciom wycieczki klasowe, wspólne wyjścia do kina

• Szkoła organizuje imprezy oparte o polskie tradycje

 
 

Monika

Carrightwohill


Bardzo podoba mi się, że zajęcia odbywają się w środku tygodnia, a mój syn ma wolną sobotę i niedzielę, która możemy spędzić razem. Do tego etos szkoły i angażowanie dzieci w mądre akcje społeczne np WOŚP czy sprzątanie świata, czy sprzątanie cmentarzy. Dzieci ucza się jak ważna jest działalność na rzecz innych. Polecam te szkołę wszystkim

Anna

Ballincollig


Moja córka zrobiła ogromny progres w tej szkole. W domu z uwagi na męża Irlandczyka rozmawialiśmy wyłącznie po angielsku więc dziecko uczyło sie języka praktycznie od zera. Podobało mi sie również nauczanie zdalne, które było bardzo wygodne dla mnie i dla córki a do tego ciekawe.

Kasia

Midleton


Akademia Razem to super szkoła. Mój syn jest zachwycony, chętnie chodzi do szkoły, materiał do nauki nie jest przeładowany, a nauczycielki bardzo pomocne. Lekcje sa ciekawe, a syn uczy się najbardziej istotnych rzeczy czyli pisania i mówienia po polsku bo przecież większość innych przedmiotów i tak ma w szkole irlandzkiej.