fbpx

Bezpieczny internet w Akademii Razem

Wycieczka uczniów Akademii Razem
2019-06-18
Zmiana godzin pracy biura
2019-06-28
Show all

Bezpieczny internet w Akademii Razem

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. Jest nieocenionym źródłem wiedzy, wymiany doświadczeń, miejscem wirtualnych spotkań z innymi ludźmi. Możemy robić zakupy, kontaktować się z najbliższymi czy płacić rachunki. Niestety dostęp do internetu niesie ze sobą również wiele zagrożeń. Coraz częściej słyszymy o oszustwach, przemocy, kradzieżach, czy nadużyciach. Co więcej na te czyhające niebezpieczeństwa narażone są również dzieci.
Mając na uwadze zbliżające się wakacje, a tym samym więcej wolnego i okazji do kontaktu ze światem wirtualnym, postawiliśmy na bezpieczeństwo naszych uczniów, przeprowadzając w niektórych klasach zajęcia pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Uczniowie poznali zagrożenia jakie czyhają w Internecie oraz jak można się przed nimi chronić. Poznali pojęcie „hejtu”, jakie niesie to za sobą konsekwencje, jak reagować oraz jak samemu nie być jego adresatem. Na koniec uczniowe stworzyli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Internet – używam bezpiecznie i mądrze!

Projekt “Bezpieczny Internet” mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Dublinie.

 
 

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. Jest nieocenionym źródłem wiedzy, wymiany doświadczeń, miejscem wirtualnych spotkań z innymi ludźmi. Możemy robić zakupy, kontaktować się z najbliższymi czy płacić rachunki. Niestety dostęp do internetu niesie ze sobą również wiele zagrożeń. Coraz częściej słyszymy o oszustwach, przemocy, kradzieżach, czy nadużyciach. Co więcej na te czyhające niebezpieczeństwa narażone są również dzieci.
Mając na uwadze zbliżające się wakacje, a tym samym więcej wolnego i okazji do kontaktu ze światem wirtualnym, postawiliśmy na bezpieczeństwo naszych uczniów, przeprowadzając w niektórych klasach zajęcia pod hasłem „Bezpieczny Internet”. Uczniowie poznali zagrożenia jakie czyhają w Internecie oraz jak można się przed nimi chronić. Poznali pojęcie „hejtu”, jakie niesie to za sobą konsekwencje, jak reagować oraz jak samemu nie być jego adresatem. Na koniec uczniowe stworzyli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Internet – używam bezpiecznie i mądrze!

Projekt “Bezpieczny Internet” mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Dublinie.