Together-Razem

Kalendarium

Donate with JustGiving

Matki z dziećmi - Playgroup

26/07/2016 - 16:58
Serdecznie zapraszamy na zajęcia grupowe Playgroup dedykowane najmłodszym, czyli dzieciom poniżej trzeciego roku życia oraz ich rodzicom.
więcej >
17/11/2015 - 11:34
Serdecznie zapraszamy na zajęcia Playgroup dedykowane najmłodszym , czyli dzieciom poniżej 4 roku życia. 
Zajęcia wspomagają rozwój zdolności poznawczej dziecka, ćwiczą umiejętności motoryczne,  rozwiją  pamięć  oraz dają możliwość socjalizacji z innymi dziećmi.
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 11:00 do 13:00, w sali mieszczącej się przy biurze Together- Razem na ulicy George's Quay 17 w Cork.
Koszt zajęć 2 euro. Ilość miejsc ograniczona. Chęć udziału w zajęciach proszę zgłosić pod następujące nr telefonu: (021)496-77-43 lub 0894137628.
Jeśli mają państwo jakieś pytania można kierowć je pod adres email:  info@together-razem.org
Serdecznie zapraszamy maluchy wraz z rodzicami . Każdy wtorek od 11:00  do 13:00 !  
Czekamy !!!
więcej >
30/09/2014 - 14:25

Jesień przyszła do Irlandii i dzisiejszego ranka dzieci z grupy Playgroup wraz z rodzicami bawili sie kasztanami i wyczarowywali ludziki z kasztanów i zapałek. Duzo zabawy i radości mielirówniez rodzice przypominając sobie jak sami robili to w wieku przedszkolnym. Na koniec nie obyło się bez zabaw ruchowych i tańców. Kilka zdjęć poniżej. 

Grupa Playgroup to darmowe zabawy dla dzieci i rodziców w naszym Centrum.
Nasza grupa jest już niestety zamknięta ale zapraszamy aby kontaktowac sie z naszym Centrum i wpisywac się na listę rezerwową.

 


więcej >
10/09/2014 - 9:14

Zajęcia naszej Playgroup powoli ruszaja pełną parą po wakacjach. W ostatni wtorek odbyły się  zajecia typowo organizacyjno- poznawcze pt.:"Poznajemy sie-zabawy integracyjne" gdzie dzieci przygotowaly ze swoimi rodzicami plakaty. Z uwagi na ograniczoną pojemność pozostalo jeszcze kilka miejsc wiec zachęcamy rodziców do uczęszczania na te bezpłatne zajecia.
Zajęcia prowadzi Pani Małgorzata Hartman i nalezy sie rejestrować w biurze Centrum Together-Razem, 17 George's Quay, lub telefonicznie 021 4967743.


więcej >
02/09/2014 - 10:01
Uprzejmie informujemy, że od 2 września startujemy z bezpłatnymi zajęciami Playgroup dla dzieci. Zapraszamy rodziców z dziećmi do udziału we wspólnej twórczej zabawie.
Dzięki udziałowi w Playgroup dzieci rozwijają swoje zainteresowania oraz uczą się socjalizacji z innymi dziećmi oraz nawiązywania interakcji społecznych.
Celem działalności wychowawczej Playgroup jest przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w przedszkolu.
Playgroupy w każdy wtorek od godziny 11.00 do 13.00 zajęcia prowadzi Pani Małgorzata Hartman. Zapisy w biurze. Limitowana liczba miejsc.
 
więcej >
29/07/2014 - 16:36

Uprzejmie informujemy ze na okres wakacyjny tj miesiac sierpien 2014 playgrupy dla rodzicow z dziecmi zostaja zawieszone. Rownoczesnie wszystkich zainteresowanych rozwojem i integracja dzieci w wieku przedszkolnym serdecznie zapraszamy od wrzesnia. Wiecej informacji pod numerem telefonu : (021)496-77-43 lub bezposrednio w biurze Together- Razem na ulicy 17 George's Quay w Cork.

więcej >
22/10/2013 - 14:11
 Jeśli chcesz aby Twoje dziecko było prawidłowo przygotowane do pójścia do przedszkola czy szkoły a przy tym spędziło czas z rówieśnikami  przyprowadź je na nasze zajęcia dzięki którym : 
- rozwinie swoją wyobraźnię oraz kreatywność,
-pogłębi umiejętności językowe i społeczne,
-nauczy się różnych sposobów rozwiązywania problemów,
-udoskonali umiejętność współpracy oraz nawiązywania kontaktów.
 
Zajęcia prowadzi pedagog Martyna Tomiczek

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 11:00 do 13:00 w sali mieszczącej się przy biurze Together- Razem, 17 George's Quay  w CORK. 
Zapisywać można się pod następującymi numerami telefonów: (021) 496-77-430- biuro Together,
lub 089978224.


więcej >
17/09/2013 - 0:00
Mamy przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich rodziców wraz z dziećmi do brania udziału w cotygodniowych bezpłatnych play grupach!
Okres przed szkołą jest niezwykle ważny dla każdego dziecka. To wtedy uczy się ono, jak prawidłowo funkcjonować w grupie, wtedy również przyswaja wiedzę praktyczną, która przyda się  w dalszym życiu dziecka. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko było prawidłowo przygotowane do pójścia do przedszkola czy szkoły a przy tym spędziło czas z rówieśnikami przyprowadź je na nasze zajęcia
więcej >
15/03/2013 - 13:37

 

Parent and Toddler Group “Together” – Grupa dla Rodzicow i Dzieci “Together”.
 
Grupa dla Rodziców i Dzieci działa w ramach Centrum Wsparcia i Integracji od stycznia 2012 roku. Rodzice, opiekunowie i dzieci  (w wieku do lat 5) spotykają się regularnie w każdy wtorek od godziny 11 do 13.00 w lokalu Centrum Wsparcia i Integracji „Together – Razem” przy 17 George's Quay, Cork.
Cele osiągane w ramach działania Grupy dla Rodziców i Dzieci:
1.Integracja rodzin z różnych środowisk emigracyjnych w Cork.
2.Wymiana doświadczeń rodziców (opiekunów) - emigracja powoduje zerwanie naturalnej międzypokoleniowej więzi, wymiany doświadczeń, ograniczony dostęp do informacji w zakresie wychowania, rozwoju dziecka, dlatego istotnym jest umożliwienie zdobywanie takiej wiedzy w gronie innych rodziców (opiekunów); ponadto ze względu na spore koszty żłobków i przedszkoli wielu rodziców decyduje się na pozostawienie dzieci w domu pod opieka rodzica, babci lub niani co powoduje izolacje, ograniczone kontakty dziecka z rówieśnikami a co z kolei wpływa negatywnie na jego rozwój.
3.Dla dzieci:
-możliwość spędzenia wspólnego czasu i zabawy z rówieśnikami,
-nauka zabawy i zachowań w grupie, współzawodnictwa, 
-nauka piosenek, zabaw rozwojowych
-dostarczanie pozytywnych wzorców zachowań społecznych (dzielenie się zabawkami, planowanie wspólnych zabaw itp.)
4.Stały dostep do informacji dotyczących wszelkich możliwych form pomocy które Centrum Wsparcia i Integracji „Together - Razem” oferuje ( a wiec pomoc w tłumaczeniu dokumentów, pośrednictwa w kontaktach z social welfare, prawnikiem, informacja o dostępnych kursach itp)
Powyższe cele realizowane są poprzez:
1. Indywidualne i grupowe zabawy dzieci pod opieką rodziców (opiekunów), przy wsparciu wolontariuszy Centrum Wsparcia i Integracji „Together – Razem”
2.Rozmowy, wymiana doświadczeń, poglądów rodziców (opiekunów) przy kawie/herbacie w trakcie nadzorowania zabaw dzieci.
3.Pogadanki rodziców (opiekunów) z zaproszonymi specjalistami, możliwość zadawania pytań.
4.Wspólne śpiewanie, czytanie bajek, wierszy, rymowanek, zajęcia plastyczne co bardzo pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny dziecka, uczy myślenia i poprawia koncentrację a także uczy wartości moralnych, wzmacnia samoocenę dziecka oraz rozwija wrażliwość i empatię.
 
więcej >
20/12/2012 - 0:00

Miło nam poinformować,że w roku 2012 grupy dla mam z dziećmi były wspierane finansowo przez sklep Pewex. Dziękujemy w imieniu mam i dzieci.

więcej >

Section in English

We are starting new English language courses
Looking to improve your English or start to learn from the scratch?    Do it with us,  enroll now with this form.   It's quick and easy!
Form here: Good luck !
Need more info ? Ring us or email us:  0214967743  info@together-razem.org
więcej >
Celebrating 10 years - some key facts
A Brief Overview of Together-Razem 2006 -2016
Our Mission is to provide services that support and promote the integration and well-being of the Polish and East-Central European Community in Cork and beyond
 
Some Important Data…
123,000 Polish nationals in Ireland
32,000 Polish nationals in Cork City and County (25% of total Polish population)
The Polish community is the largest non-national community in Ireland 
The population size has stabilised, and may grow due to Brexit concerns 
 
About Together-Razem
Registered charity based in Cork, established in 2006.
Mainly run by Polish volunteers, 
Offers 4 core services:
Mental Wellbeing Support – mainly through “one to one” clinics in Cork
Advice – assistance to access services. “One to one” support for Cork area and National on-line service. Information seminars.
Improving English language proficiency – English language courses 
Fostering Integration – organising Integration events and facilitating social interaction
 
For 10 years Together-Razem has provided support to 8584 Polish and East-Central nationals since 2006, often multiple interventions.  
The charity has received multiple awards for its contribution to society.
 
 
 
więcej >
Outstanding Polish Person in Ireland
On 13 November 2016 one of our Directors Bozena Cierlik received prestigious award Wybitny Polak w Irlandii - Outstanding Polish Person in Ireland, category Education, presented by the Polish Ambassador in Ireland Prof R. Sarkowicz,  Minister of State in the Office of the Polish President Mr A. Kwiatkowski  and President of the Foundation for the Polish Promotion Emblem Teraz Polska Mr K. Przybyl
więcej >