Together-Razem
11/05/2016 - 12:13

PolskaEire Festival w Cork - program

Napisane przez  Katarzyna Walkowska
Przed nami druga edycja Festiwalu PolskaÉire.  Z wielu miast  Irlandii napływają zaproszenia do zapoznawania się z szeroką ofertą programową festiwalu a  festiwalowa atmosfera  jest już dość mocno odczuwalna. 
Jak możemy przeczytać na stronie Ambasady RP w Dublinie: "Festiwal PolskaÉire jest corocznym świętem polskiej i irlandzkiej społeczności, współorganizowanym przez około 30 różnych partnerów z Polski i Irlandii, pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości i Równości w Irlandii oraz Polskiej Ambasady w Dublinie. Festiwal został stworzony w 2015 roku pod egidą  Sekretarza Stanu Aodhán Ó Ríordáin  i Polskiej Ambasady w Dublinie w celu wzmacniania relacji polsko-irlandzkich przy pomocy różnych działań sportowych, biznesowych, edukacyjnych i wydarzeń społeczno-kulturalnych. Festiwal jest wynikiem pracy Rady Programowej, która składa się z 20 polskich i irlandzkich członków reprezentujących różne krajowe i lokalne organizacje w Irlandii. Rada Programowa została utworzona w listopadzie 2015 roku przez Ryszarda Sarkowicza Ambasadora RP  i Piotrza Rakowskiego, zastępcę Ambasadora RP."
 
W Cork, podobnie jak w innych miastach Irlandii, w dniach 16 - 22 maja, również będziemy świętować przyjaźń polsko- irlandzką. 
 
Już w najbliższy piatek,  13 maja Akademia Razem zaprasza irlandzkie szkoły  podstawowe do Cork City Library  na spotkanie z Polską, jej tradycjami, kulturą i tym co w Polsce najpiękniejsze.
 
Od poniedziałku do piątku o godz. 19.00  ( 16 -20 maja ) miłosników filmów o Polsce zapraszamy do Bar BOQ, Bridge Street. 
 
W dniach od 16 do 22 maja zapraszamy do The Atrium, Cork City Hall. W godzinach od 9.00 do 17.00 będzie można oglądać wystawę fotograficzną Marcina Lewandowskiego  pdt. ‘’ Poles like..’’ 
 
We wtorek, 17 maja, Grupa Teatralna Bric-a-Brac i goście zaprasza wszystkich miłośników teatru do Cork Arts Theatre na przedstawienie  w reżyserii  Moniki Kucharskiej  pdt ‘’Honour and Rage’’.
Miło nam poinformować, że przedstawienie jest współfinansowane przez Ambasadę RP w Dublinie.
 
Czwartkowy wieczór, 19 maja  to znakomity czas na stand up comedy i spotkanie z Peadar de Burca.
Zapraszamy do  Clancy’s Bar, 15/16 Princes St o godzinie 19.00
 
Sobotnie wydarzenia 22 maja niewątpliwie ucieszą najmłodszych mieszkańców Cork i okolic.
Perspektywa aktywnie i sportowo spędzonego czasu, wspólnie z irlandzkim przyjacielem (godz. 15.00) w  St.Maries of the Isle School, na pewno nie zachęca do pozostania w domu! Spotkanie z Polskim Teatrem Balbina, zaraz po wspólnej  zabawie, bez konieczności zmiany miejsca, brzmi nad wyraz zachęcająco! Razem Academy i Teatr Balbina zaprasza do wspólnej zabawy!
 
Niedziela 22 maja to dzień zaplanowany dla całej rodziny! Zapraszamy wszystkich razem i każdego z osobna do udziału w Festynie Rodzinnym  ‘’ Od świtu do zmierzchu ‘’, który odbędzie się w Blackpool Shopping Centre & Retail Park .Tego dnia nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych, ponieważ  Festyn Rodzinny to połączenie zabawy z prezentacją kultury i tradycji zarówno polskiej jak i irlandzkiej. Festyn realizowany jest przy partnerskiej współpracy oraz współfinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie a także wspierany przez sponsorów. 
 
Ogromnie nas cieszy, że w tegoroczny festiwal zaangażowanych jest tak wielu różnych partnerów z całej Irlandii a także z Polski. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu i zaangażowaniu, wydarzenie osiągnie  swoją misję, której celem jest dalsze wzmacnianie wzajemnych relacji między środowiskami polskimi i irlandzkimi.
 
Bądźcie z nami na bieżąco, śledząc wydarzenia na stronie internetowej festiwalu : www.polskaeirefestival.org oraz na facebooku:  www.facebook.com/polskaeirecork
 
Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event! follow  
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

 Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

see url
więcej >