Together-Razem
27/01/2016 - 9:47

Bezpłatne warsztaty dla kobiet

Napisane przez 
Kobiety z natury przejawiają dużą skłonność do zachowań o charakterze wspólnotowym. To znaczy, chętniej nawiązują relacje z innymi oraz odczuwają potrzebę przynależności do rożnych wspólnot czy grup.  Rozmowy z innymi ludźmi stanowią dla kobiety formę interakcji, dzięki której może ona zaspokajać wiele swoich potrzeb, jak otrzymywanie wzajemnego wsparcia , potwierdzania siebie, uzgadniania pewnych kwestii dotyczących ważnych dla niej spraw, uzyskiwanie poczucia bliskości czy zrozumienia. Najkrócej rzecz ujmując, kobiety są predysponowane do kontaktów z innymi ludźmi. Zależy im na relacjach z drugim człowiekiem, na emocjonalnej więzi. Dzięki rozwiniętej empatii potrafią wczuwać się w przeżycia i emocje innych, tym samym okazywać współczucie oraz udzielać wsparcia. W sytuacjach dla siebie trudnych poszukują przede wszystkim społecznego wsparcia, okazji czy sposobności na danie upustu swoim uczuciom i emocjom. Przynależność do grupy daje poczucie wspólnoty co ułatwia konfrontowanie przeżywanych trudności czy emocji z trudnościami i emocjami innych kobiet. Stwarza to idealną okazję  do dzielenia się swoimi uczuciami. Sama zaś rozmowa umożliwia nawiązanie bliskości i uniknięcie izolacji, a poczucie zrozumienia motywuje do zmiany i działania. Bez względu na jakim etapie Swojego życia obecnie jesteś i co przeżywasz, to co się nie zmienia to fakt, że jesteś  KOBIETĄ. Kobietą, która może decydować o sobie, podejmować decyzje, czerpać z życia pełnymi garściami, zmieniać się i rozwijać. Jeśli jednak, wątpisz w swoje możliwości, brak ci zdecydowania i pewności siebie, pragniesz lepiej poznać i zaakceptować samą siebie, te warsztaty są właśnie dla CIEBIE. 
Centrum Together – Razem zaprasza na cykl warsztatów rozwojowych dla kobiet „Our sens of being Together”.  
Warsztaty adresowane są do wszystkich kobiet, bez względu na wiek. Spotkania będą prowadzone metodą warsztatową. Dzięki takiej formie uczestniczki będą mogły dokonać wglądu w głąb  siebie, poznawać bądź rozwijać już posiadane umiejętności oraz zdobywać i/lub pogłębiać wiedzę na swój własny temat. W atmosferze kobiecej wspólnoty uczestniczki będą mogły wymieniać się własnymi doświadczeniami, zawrzeć nowe znajomości. Podczas warsztatów każda z uczestniczek będzie mogła poczuć się kreatywna, a przede wszystkim uwierzyć w swoje możliwości i zdolności. 
 
Warsztaty będą prowadzone w 4 blokach tematycznych w odstępie co 2 tygodnie. 
 I Blok tematyczny: „Być kobietą i nie zwariować”
21 Luty 2016 , godz.10.00 – 14.00
Współczesna kobieta – opiekunka ogniska domowego, żona, matka a zarazem spełniający się zawodowo pełnoetatowy pracownik. Jak umiejętnie pogodzić te role i nie zwariować? Uczestnictwo w warsztacie, pozwoli przyjrzeć się następującym kwestiom: 
- moja rola jako kobiety we współczesnym świecie?
- jak odnaleźć sie we współczesnym świecie jako matka, żona i kobieta spełniająca się zawodowo? Czy to wogóle możliwe?
- co to znaczy „Być szczęśliwą”
 
II Blok tematyczny:  „Teraz Ty! Zostań bohaterką swojego życia”.
6 Marzec 2016, godz. 10.00-14.00
Bycie bohaterem swojego życia to akt odwagi. To wewnętrzne zintegrowanie, poczucie, że jest się we właściwym czasie, we właściwym miejscu i właściwą osobą. Podczas 4-godzinnego warsztatu uczestniczki dowiedzą się jak sprawić, by ich życie wyglądało tak, jak zawsze tego pragnęły. Poprzez szereg praktycznych ćwiczeń poznają lepiej same siebie, swoje życiowe wartości, potrzeby i pragnienia. Odkryją swoje (czasami głęboko ukryte) talenty i pasje. Stworzą plan działania na 2016 rok.
 
I enter II. Blok tematyczny: „O poczuciu własnej wartości”.
20 Marzec 2016, godz. 10.00-14.00
Czujesz sie w cieniu innych ludzi? Nie wierzysz w swoje możliwości?  Chciałabyś poczuć się dobrze sama ze sobą i pewnie iść przed siebie?
Dzięki rożnym i ciekawym praktycznym ćwiczeniom, które umożliwią spojrzenie w głąb siebie, uczestniczki dowiedzą się, czym jest, a czym nie jest poczucie własnej wartości, jak mogą je w sobie rozwijać i wzmacniać, przyjrzą się również swoim zaletom i sukcesom, 
a także dowiedzą sie jak polubić i uwierzyć w samą siebie i swoje możliwości. 
 
VI. Blok tematyczny: „Żal po stracie”
3 Kwietnia 2016, godz. 10.00-14.00
Czy wiesz, że... Żal po stracie – inaczej mówiąc żałoba, może pojawić się nie tylko po śmierci bliskiej osoby, ale także w związku z rozstaniem, rozwodem, utratą nienarodzonego dziecka czy ukochanego zwierzaka. Dotykać nas może również utrata rzeczy materialnych - strata cennego przedmiotu, dorobku życia itp. Bolesna nierzadko jest utrata wartości duchowych, godności ludzkiej czy przemijanie. Czy wiesz, że... Żałoba to pewien proces? Jeżeli nie przebiega prawidłowo, może okazać się, że nosisz w sobie ,,zakonserwowany’’ żal po stracie, który zamyka Cię w pułapce, nie pozwalając w pełni uczestniczyć w obecnym życiu? Czy wiesz, że... Żal po stracie przeżywamy wszyscy, a jednak nie zawsze konstruktywnie. Nauczono nas, jak zdobywać a nie stracić. Udział w warsztacie „Żal po starcie” umożliwi uczestniczkom poznać konstruktywne sposoby przeżywania żalu towarzyszącemu pożegnaniom i startom, a także jak rozstać się z tym co odeszło, by w pełni uczestniczyć w obecnym życiu.  
Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. 
Karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej. 
Więcej informacji na stronie www.together-razem.org lub pod numerem telefonu 0894998610.
Warsztaty zostały dofinansowane przez Cork Equal and Sustainable Communities Alliance (CESCA).
 
 
Pobierz załącznik:
Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

go to link Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

go to site
więcej >