Together-Razem
25/10/2015 - 12:19

Seniorzy lecą do Limerick

Napisane przez 

 Już w najbliższą sobote tj dnia 31 października seniorzy z Cork w ramach projektu "Flying Seniors" przylecą do Limerick, gdzie będzie można spotkać się z nimi, wziąść udział w warsztatach przez nich przygotowanych, posłuchać od nich o historii systemu wyborczego w Irlandii, o tym jak ważna jest aktywność obywatelska i dlaczego warto być w spisie wyborców w Irlandii i jaki ma to wpływ na pozycję Polaków żyjących w Irlandii.  Ponadto będzie można również zarejestrować się przy ich pomocy do spisu wyborców w Irlandii na formularzach, które sami przywiozą. W trakcie spotkania seniorzy opowiedzą i pokażą wszystkim jak zakładali swoją grupę seniorską w Cork w roku 2011, jakie były początki, co osiągneli, będzie można oglądnąć kronikę grupy Kawa czy Herbata i prezentację dotycząca historii i zadań grupy Kawa czy Herbata. Seniorzy z grupy ponadto przywiozą kompletnę wiedzę jak zakładać podobne grupy w Irlandii, łącznie z ich własnym gotowym regulaminem, formularzami rejestracyjnymi gotowymi do skopiowania, po to aby sie tym podzielić i zachęcić innych seniorów w Limerick do założenia własnej grupy dla osób starszych np w Limerick albo okolicach. Warsztaty będą prowadzone przez seniorów, którzy przygotoywywali sie do tych wystapień przez ostatnie kilka tygodni. Warsztaty i spotkanie odbędzie sie w Pastoral Centre na Denmark Street w godzinach od 11.00 do 15.30 w sobotę dnia 31 października. Na spotkanie zapraszamy wszystkich i starszych i młodszych, możecie przyprowadzic swoje dzieci, gdyż będzie z nami Pani, która zajmię sie Waszym pociechami.  Seniorzy zapraszają wszystkich. Bądzcie tam z nami. Wśród uczestników rozlosujemy drobne upominki od Centrum Together-Razem.

Projekt "Flying Seniors" to projekt ufundowany przez Community Foundation for Ireland, a partnerami w projekcie jest Ambasada RP w Dublinie, Forum Polonia, Towarzystwo Irlandzko-Polskie Dublin, Festiwal Sztuki Polskiej Limerick, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny Dublin oraz media Nasz Glos i Cork Gazeta.ie. Głównym celem projektu jest aktywizacja obywatelska polskiej społeczności poprzez działania osób starszych(seniorów) obejmujące edukację wyborczą oraz aktywizację starszych osób polskiego pochodzenia przebywających na terenie Irlandii w formie zakładania grup aktywności lokalnej, polonijnej, społecznej. 

Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >