Together-Razem
06/11/2014 - 18:29

Wiedzieć więcej o prawach rodziny

Napisane przez  Romana Mentel
Centrum -Razem wraz z kancelarią prawną Lillian O’Sullivan & Co Solicitors oraz TUSLA - The Child and Family Agency, serdecznie zapraszają na Seminarium Prawne z zakresu prawa rodzinnego w Irlandii. Seminarium odbędzie się w czwartek 20-go listopada 2014r. w godz. 17.00 - 19.00 w Hotelu Gresham Metropole w Cork.
W naszej pracy z rodzinami w Poradni Prawno-Socjalnej duże zainteresowanie naszych klientów dotyczy właśnie problemów z zakresu prawa rodzinnego. Osoby szukają porad związanych z kwestią regulacji rodzinnych po trudnych rozstaniach, uzyskania alimentów, kontaktów z dziećmi czy ogólnie z władzą rodzicielską. Takie zagadnienia przybliży wszystkim bardzo doświadczona Pani prawnik Lillian O’Sullivan, współpracująca z naszym Centrum od 2008 roku, która pomogła już bardzo wielu rodakom poprzez swoją praktykę jak i poprzez Legal Aid Board i oczywiście przez nasze biuro. 
 
Wiele problemów, z jakimi zgłaszają się do nas głównie kobiety dotyczy również spraw ochrony przed skutkami przemocy domowej i jak prawnie zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny i dzieci w obliczu trudnych sytuacji życiowych. O praktycznych formach ochrony prawnej i socjalnej opowie Pani Joan Murphy pracownik socjalny TUSLA z departamentu zajmującego się przemocą domową. 
W Irlandii ogromną wagę przywiązuję się do ochrony dzieci, która pozostają na mocy ustawy pod szczególną ochroną prawną, na straży, której stoją pracownicy socjalni z departamentu ochrony dzieci. Istotne jest, że prawo irlandzkie pod tym względem jest bardziej wrażliwe od polskiego systemu i różni się sposobami realizacji ochrony dzieci w sytuacjach wyjątkowych. O takich sytuacjach wyjątkowych i o tym, w jakich okolicznościach pracownicy socjalni używają swoich narzędzi, aby chronić dzieci opowie wszystkim pracownik socjalny z departamentu Child Protection organizacji TUSLA.
Tematyka seminarium będzie bardzo szeroka, ale prowadzący będą się starać przybliżyć wszystkim jak najbardziej praktyczne kwestie z zakresu ich działalności. 
 
Jeśli doświadczają Państwo problemów z zakresu prawa rodzinnego lub ktoś z kręgu Państwa rodziny lub znajomych nie wie gdzie się szukać porady – serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium, gdzie będzie można wyjaśnić wszystkie wątpliwości i uzyskać konkretne wskazówki, co do dalszego postepowania.
 
W trakcie seminarium będzie można uzyskać darmową, indywidualną krótką poradę prawną u jednego z naszych konsultantów lub zapisać się na spotkanie w biurze Together-Razem w ramach projektu Poradnia Prawno-Socjalna.
 
Seminarium jest otwarte i całkowicie bezpłatne i będzie tłumaczone na język polski.
 
Przypominamy, iż porady prawne i socjalne w roku 2014 realizowane są w ramach projektu Poradni Prawno-Socjalnej w Centrum Together-Razem przy 17 George’s Quay do 31 grudnia 2014. Zapraszamy wszystkich szukających porad o rejestracje telefoniczna pod numerem 021 4967743 albo komórka 0894137628 albo za pośrednictwem formularza darmowej konsultacji ze strony www.poradniaonline.org
 
Projekt współfinansowany jest ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa
Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r." 
 
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. 
 
 
 
 
 
 
 
Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

 Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >