Together-Razem
15/10/2014 - 15:09

Sami Sobie 2014 trzydniowe szkolenie za nami

Napisane przez 
Trzy dni bardzo intensywnej pracy w biurze Together-Razem przy 17 George's Quay zakończyło się wspólnymi zdjęciami, pożegnaniami i niestety wielkim deszczem za oknem. W te trzy dni od piątku 3 października do 5 października piętnaście osób poznawało zasady i techniki pisania wniosków grantowych w ramach szkolenia „Sami Sobie 2014”- wzmocnienie organizacji polonijnych w Irlandii i w Grecji. Centrum Together-Razem było partnerem w tym projekcie, którego realizacją zajmowali się trenerzy ze Stowarzyszenia Integracja z Polski. 
Pan Jarosław Zarychta i Pani Jagoda Milewska bardzo otwarcie i angażująco przekazywali wiedze, która w zasadzie obejmuje 2 semestry studiów podyplomowych i wielką to sztuką było, aby w ciągu tych kilkunastu godzin zamieścić w programie najważniejsze informacje.  W szkoleniu uczestniczyło 15 osób z całej Irlandii. Ta piętnastka została zrekrutowana w dwóch etapach z ponad czterdziestu zgłoszeń, jakie spłynęły na to szkolenie.
 Szkolący się jak np. Pani Agnieszka Wieczorkowska przyjechała aż z Dublina i jak mówi podczas wywiadu: 
-“Mam pewną znajomość tematyki aplikowania o fundusze europejskie jeszcze z Polski jednakże warto temat sobie odświeżyć i cieszę się, że takie szkolenie zostało zorganizowane tutaj przez Centrum Together-Razem". 
W dniu pierwszym udało się nam zapoznać wstępnie ze wszystkimi programami grantowymi, do których organizacje polonijne mogą aplikować o fundusze. Prowadzący warsztaty zwracali uwagę jak ogromne znaczenie ma umiejętność wyszukiwania konkursów grantowych. W kolejny dzień uczestnicy uczyli się o strukturze wniosku, sporządzaniu harmonogramu i zarządzaniu cyklem projektowym i rozpoczęły się ćwiczenia praktyczne, które trwały również przez dzień trzeci. W ostatni dzień podjęto próbę przyjrzenia się aktualnemu wnioskowi z funduszy europejskich i rozpisano cele i szczegółowe zadania do jego przygotowania. W trakcie szkolenia uczestnicy mieli zapewnione posiłki, a wszyscy przyjezdni nocowali w uroczym B&B Belvedere Lodge w Cork. Szkolenie zakończyło się w niedzielę testem pisemnym, którzy wszyscy pomyślnie napisali. Napawając się wiara, ze wkrótce przedstawiciele organizacji polonijnych i tych formalnych i tych mniej sformalizowanych zainspirowani wiedzą będą pewniejsi w przygotowywaniu aplikacji o granty, czego im życzymy z całego serca.
Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Sami sobie – wzmocnienie organizacji polonijnych w Grecji i Irlandii”, współfinansowanego ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”
 
Zdjęcie dzięki uprzejmości Per4rmer
Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event! go to link  
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

 Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >