Together-Razem
18/09/2013 - 0:00

"Well done ladies you were great", Centrum Together-Razem na Mini Womans Maraton 2013

Napisane przez 
 
"Well done  ladies you were great" to zdanie towarzyszyło każdemu uczestnikowi podczas ostatniej niedzieli, gdzie ponad dziesięć tysięcy kobiet w tym liczny odsetek mężczyzn przebranych w stroje kobiece wzięło udział w charytatywnej imprezie jaką jest Mini Woman Maraton w Cork. W tym dniu nie zabrakło również i reprezentantów Polonii. Centrum Together Razem, wystartowało już drugi rok w tej prestiżowej imprezie. Wśród uczestników oprócz sympatyków Centrum Together-Razem pierwszy raz uczestniczyli również w znacznej liczbie seniorzy z działającej w Together grupy "Kawa czy Herbata”.
 
W tym roku biegliśmy wszyscy dla integracji oraz  przeciwko wykluczeniu społecznemu. 
Środki zebrane trafią na kontynuacje programów wspierania integracji w Together-Razem atakże by wspomagać tych potrzebujących  aby nie zostali wykluczeni społecznie. Pan Marek Dunst z Polski, który jest osobą sparaliżowaną i wymaga długotrwałej rehabilitacji został wybrany przez grupę i również dla niego zbierane są środki. Pan Marek potrzebuje wsparcia, aby w pełni powrócić do aktywnego życia społecznego. Tego rocznym sponsorem grupy było Centrum Medyczne Medicus z Cork, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie i dofinansowanie do zakupu koszulek, które pozwoliły na ujednolicenie grupy kolorystycznie i jak również na przygotowanie poczęstunku dla biegaczy.
Zarówno przebieg Maratonu jak i atmosfera  jaka towarzyszyła całej imprezie okazała się ogromnym sukcesem. Od uczestników biegu z Centrum Together usłyszeliśmy mnóstwo pochlebnych opinii m.in. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się nam wziąć udział w tak znakomitej imprezie, mieć odwagę przezwyciężyć swoje słabości i wystartować kończąc go wspólnie na mecie. Atmosfera  jaka panowała wśród osób, tłumu bo inaczej się nie da opisać ilości biegaczy była niesamowita. Można było ją wyczuć już od samych przygotowań, startu, a kończąc na mecie. Widać było solidarność osób w imię  najróżniejszych potrzeb, obranych celów oraz spełnienia marzeń niejednego biegacza."
 
Każdy uczestnik Mini Womans Maratonu miał cel, każdy uczestnik wierzył w idee i słuszność swojego udziału w maratonie, każdy uczestnik miał  intencje z którą stanął na starcie, każdy chciał zaprezentować to kim jest, dla kogo to robi i w jakiej sprawie. Ze zdjęć oraz obserwacji relacji z imprezy można zaobserwować ogromną ilość  instytucji charytatywnych, działań społecznych bądź prywatnych intencji z jakimi osoby prywatne wzięły udział w Mini Womans Maratonie. Było to niesamowite przeżycie mieć możliwość doświadczenia i solidaryzowania się z innymi w tym dniu, gdzie wszyscy byli zwycięzcami, niezależnie od zajętego miejsca, każdy uczestnik jest bohaterem.
 
Mamy nadzieje, że w przyszłym roku grupa z Centrum Together wystartujemy w takim samym składzie lub tylko większym. Impreza ta dodała olbrzymiego zastrzyku pozytywnej energii oraz zachęty do biegania i uprawiania zdrowego stylu życia. 
Evening Echo Women's Mini Marathon jest największą imprezą tego rodzaju o okręgu Munster w Irlandii. Wydarzenie to zostało zapoczątkowane w 1980 roku, gdzie liczba uczestników wzrosła do niewiarygodnej liczby jaką było ponad dziesięć tysięcy kobiet w tym roku. Nie wiarygodnym jest również fakt, iż każdy może w nim wziąć udział począwszy od dzieci, które ukończyły 8 rok życia  poprzez  osoby niepełnosprawne, dominującą grupę kobiet w tym maratonie jak i mężczyzn, którzy  poprzebierani w najróżniejsze stroje wtapiają się w tłum. Wydarzenie to daje możliwość biegaczom, chodziarzom, grupom przyjaciół, indywidualnym uczestnikom wziąć udział w imprezie niezależnie od kondycji fizycznej, liczył się cel i solidarność z potrzebującymi oraz dobra zabawa, której tego dnia nie brakuje.
 
Setki tysięcy euro zostało zebranych na potrzeby lokalnych, krajowych oraz międzynarodowych instytucji charytatywnych w okresie trzech ostatnich dekad, gdzie sami uczestnicy decydują, którą organizację pragną wesprzeć. Evening Echo Mini Woman's Maraton wpisał się na stałe do kalendarza każdej organizacji charytatywnej w terenie Irlandii w tym Centrum Together - Razem. Także i w tym roku 15 września 2013 kolejne osoby, kolejne potrzeby, kolejne marzenia za pomocą jednostek i grup biorących w nich udział stają się być możliwe do zrealizowania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wsparcie i obecność tego dnia. Well done everyone you were great !!!
 
Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!  
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

 Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

go site
więcej >