Zakończenie kursu "Poznaj swój laptop"
Together-Razem
30/01/2013 - 0:00

Zakończenie kursu "Poznaj swój laptop"

Napisane przez 

source link  

Jak zmienić kolor czcionki w Wordzie?
Dlaczego tło w moim komputerze ma kolor niebieski?
Jak zalogować się do poczty w Onet?
Co się stanie jak nacisnę klawisze CTRL i C?
Takie i inne ciekawe pytania padały na bezpłatnym kursie komputerowym dla seniorów, który dnia 29 stycznia 2013 r właśnie się zakończył. Kurs sfinansowany przez Community Foundation for Ireland odbywał się raz w tygodniu w przystosowanej do edukacji sali Centrum Together-Razem i skierowany był do seniorów, a główna idea była taka aby poprzez wspólną naukę nauczyć się obsługi skrzynki pocztowej czy używania komunikatorów internetowych. W kursie uczestniczyły osoby, które stykały się z komputerem po raz pierwszy, jak również Ci, którzy posiadają już laptopy, a chcieli pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę. Seniorzy pracowali bardzo aktywnie, musieli wykonywać prace domowe i bardzo solidnie podchodzili do studiowania nowoczesnej wiedzy.Uczestnicy zajęć korzystali ze swoich własnych laptopów, a wszystkie materiały edukacyjne były wyświetlane projektorem, tak aby każdy bezproblemowo mógł wykonywać instrukcje podczas nauki.
Uczestnicy ponadto mieli dostęp do sieci internetowej w Together-Razem i nawet między zajęciami intensywnie surfowali po internecie. Efektem zainteresowania komputerami jest prowadzony blog internetowy http://www.seniorzytogether.blogspot.ie/, gdzie uczestnicy programu „Kawa czy Herbata” dzielą się swoimi zajęciami. 
Wszyscy i starsi i młodsi wiedzą, iż komputery i związany z nimi internet zdominowały dziś życie.Komputery służą dziś nie tylko do edukacji czy pracy, ale również służą rozrywce, zakupom czy socjalizowaniu się z innymi. Dla wielu samotnych komputer i internet to okno na świat, to też możliwość aby porozmawiać audiowizualnie z rodziną w Polsce czy za granicą. Dla wielu seniorów ważna jest też umiejętność tworzenia albumów ze zdjęciami oraz prostej edycji zdjęć –wiele osób posiada już aparaty cyfrowe i niezliczoną ilość zdjęć z każdego wyjazdu, kazdej uroczystości. Niestety w ciągu 10 tygodni nie udało się zaspokoić wszystkich zgłaszanych potrzeb uczestników tego kursu, a wiele pomysłów sami podrzucili, np.: konwersja i edycja video, obsługa firewalli i programów antywirusowych, czy korzystanie z nowoczesnych,a mniej znanych serwisów społecznościowych jak twitter czy google plus.
Pozostaje wierzyć, iż za jakiś czas Centrum Together-Razem zorganizuje kontynuacje kursu albo bardziej pogłębiony warsztat, bo tego domagają sie uczestnicy kursu. Jak zapewnia, Wojciech Białek dyrektor Centrum „Together-Razem” – „organizacja będzie czynić starania, aby kolejny kurs odbył się jeszcze przed wakacjami”.
Na koniec warto wspomnieć o programie, który już od ponad roku działa w Cork pod egidą Centrum Together-Razem i skierowany jest dla osób w wieku 55+. 
Program „Kawa czy Herbata” był i wciąż jest pierwszym w Irlandii i jak dotąd jedynym programem dla dojrzałych emigrantów dostarczanym przez polonijne organizacje, który nieustannie sie rozwija. Uczestnicy programu „Kawa czy Herbata” śpiewają pieśni ludowe i biesiadne, biorą udział w występach publicznych, organizują przedstawienia kukiełkowe dla dzieciaków w Szkole Polskiej, wyjeżdżają na wycieczki rowerowe, chodzą na karaoke czy po prostu spotykają się razem w Centrum Together-Razem w każdy wtorek w godzinach 19.00 - 21.30 by wspólnie spędzić miło czas.
Zachęcamy wszystkich dojrzałych i aktywnych wpadnijcie we wtorek do Centrum Together-Razem, 17 George’s Quay, Cork, a spotkacie tam innych miłych i sympatycznych równolatków i spędzicie miło czas.
Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!  
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >