Together-Razem
01/12/2017 - 9:32

Kliniki Prawne i Poradnia Prawno-Socjalna w przerwie świątecznej

Napisane przez  Redaktor

go Uprzejmie informujemy, iż ostatnie Kiniki Prawne z irlandzkimi prawnikami odbęda się w dniu 7 grudnia, zaś ostatnie Porady Socjalne odbedą się 14 grudnia 2017. Projekt  Poradni Socjalno-Prawnej jest projekt corocznym współfinansowanym ze środków Ambasady RP w Dublinie prowadzonym w partnerstwie z Ambasadą RP od roku 2012. Projekt jest odnawiany co roku w roku 2017 kończy się właśnie w teraz w grudniu, a informację o jego kontynuacji we współpracy z Ambasadą pojawia się zazwyczaj w marcu kolejnego roku. Z uwagi na charakter programu prowadzimy go bez przerwy ograniczając jedynie jego intensywność i w przypadku Porad Prawnych przez irlandzkiego prawnika wprowadzając stałą kwotę darowizny w wysokości €20 w okresie od stycznia do momentu uzyskania dofinansowania.  W roku 2018 ponownie uruchamiamy Klinki Prawne w dniu 18 stycznia i będą się one odbywać się w czwartki w godzinach od 16.30 do 18.00 w Nano Nagle Place oraz w naszym Centrum. Porady socjalne będą prowadzone również tylko w czwartki w godzinach od 10.00 do 15.00. Porady socjalne zostną uruchomione po Świętach w dniu 11 stycznia 2018. W każdym przypadku wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Zachęcamy do krzystania ze stałego i świetnie działającego serwisu poradnictwa online dostępnego dla wszystkich w całej Irlandii, a nawet dla tych co już wrócili do Polski, a mają pytania z zakresu pomoc społecznej.  Serwis ten to PoradniaOnline dostępny pod adresem www.poradniaonline.org , jest prowadzony przez Panią Sylwię specjalistę zatrudnionego od wielu lat w Citizen Information Centre. follow site Przy okazji przypominamy, iż Centrum Together-Razem jest zamknięte w okresie świątecznym od 20 grudnia 2017 do 8 stycznia 2018. get link  

Opublikowano w Aktualności

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!  
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

get link
więcej >