Together-Razem

Kalendarium

source Donate with JustGiving

sobota, 17 luty 2018 19:17

Akademia Razem w East Cork konsultacje

Napisane przez
W związku z planem  uruchomienia nowego oddziału szkoły polonijnej Akademii Razem  Centrum Together-Razem pragnie sprawdzić poziom zainteresowania wśród rodziców utworzeniem szkoły w Midleton.  Aby podjać decyzję o powstaniu szkoły musi zostać zebrana minimalna liczba uczniów w podobnym zakresie wiekowym, wobec tego prosimy o wyrażenie swojego zainteresowania rejestrując się w poniższym formularzu.
Uwaga - rejestracja swojego zainteresowania nie oznacza rejestracji do szkoły i nie jest deklaracją  czy zobowiązaniem zapisania dziecka, a jedynie wyrażeniem opinii i zainteresowania szkołą w Midleton.
https://goo.gl/forms/JWp24WuzkFDivHRs1

wtorek, 13 luty 2018 23:17

Poszerzają swoją wiedzę

Napisane przez

Jak działa system opieki społecznej w Irlandii? Jakie płatności przyznawane są w oparciu o naliczone składki PRSI? Czy marzenie o dwóch emeryturach i domu w Grecji może stać się rzeczywistością? Na te oraz wiele innych intrygujących pytań udało nam się znaleźć odpowiedzi w trakcie sobotnich zajęć w ramach projektu "Doinformowany senior". Gościem zaproszonym na to spotkanie była Sylwia Adamska - pracownik Citizen Information z wieloletnim stażem. W milej atmosferze dwie godziny intensywnej pracy minęły bardzo szybko. Za tydzień spotykamy się by dowiedzieć się, co to jest profil na MyGov.ie i dlaczego warto być w sieci.

środa, 07 luty 2018 21:38

Bal karnawałowy Akademii Razem

Napisane przez

A trzeciego dnia lutego

Razem zesmy sie spotkali,
Wszyscy w kolo tancowali.
Poloneza zatanczyli,
Galaretka pokarmili,
Kotylionow odszukali
Pozniej tylko tancowali.
Dzieci swietnie sie bawily
Tez pojadly I popily.
Wiec Wam dzisiaj dziekujemy
I foto-relacje prezentujemy.

Fotografia: Franciszek Tomasik


środa, 07 luty 2018 10:36

Akademia w Ballincollig odrabianie zajęć

Napisane przez

Szanowni Rodzice Akademii Razem w Ballincollig

Dyrektor Pani Bożena Cierlik przekazuje terminy dotyczące odrabiania zajęć przypadających na poniedziałki Bank Holiday z dnii 19/3/2018, 11/5/2018 i 4/6/2018
Terminy:
5/3/2018  godz 16.30-19.30
12/3/2018 godz 16.30-19.30
23/4/2018 godz 16.30-19.30
14/5/2018 godz 16.30-19.30
21/5/2018 godz 16.30-19.30
28/5/2018 godz 16.30-19.30

W razie pytań prosimy o kontakt z Dyrektor Szkoły 


czwartek, 01 luty 2018 00:00

Oświadczenie publiczne

Napisane przez
Do wiadomości:
- Ambasada RP w Dublinie
- media w Irlandii oraz w Polsce
- działacze polonijni i osoby działające w Irlandii
 
Dnia 28 stycznia 2018
 
OŚWIADCZENIE
 
My niżej podpisani, działacze społeczni w Irlandii oraz reprezentujący organizacje polonijne od wielu lat działające na rzecz Polaków i Polonii w Irlandii, oświadczamy, iż nie zamierzamy w przyszłości współpracować z portalem Polonia Irlandia (www.poloniairlandia.pl/), reprezentowanym przez Pana Roberta Rodziewicza.
 
Nasza decyzja podyktowana brakiem stosowania ogólnie przyjętych standardów dziennikarskich przez właściciela portalu, na którym od kilku już lat publikowane są treści niemające pokrycia w rzeczywistości, a opinie Pana Rodziewicza mają często znamiona pomówień i godzą w dobre imię polonijnych działaczy oraz organizacji, do których Ci ostatni należą. 
Ponadto w naszej opinii, Pan Rodziewicz nie postępuje zgodnie z etyką dziennikarską („Code of practice” opublikowaną przez Press Council w Irlandii www.pressombudsman.ie/code-of-practice.150.html), a jego działalność nie ma znamion obiektywnego dziennikarstwa.
 
Z uwagi na nieetyczne zachowania właściciela portalu, niżej podpisani odżegnują się od jakiejkolwiek współpracy z portalem teraz i w przyszłości.
Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy czują się pokrzywdzeni materiałami publikowanymi na jego portalu o składanie skarg do irlandzkiego Press Ombudsmana http://www.presscouncil.ie ). 
 
Podpisano:
Lila Maciejewska – szef sztabu WOŚP Cork
Wojciech Bialek – Dyrektor Centrum Together-Razem z Cork 
Maja Skowron Grzéskowiak - Koordynator ds. Finansów WOŚP Cork
Izabela Krygiel-Kozłowska – Prezes Stowarzyszenia MyCork z Cork
Adam Oleś, -Vice Prezes Stowarzyszenia MyCork z Cork
Radosław Radecki – Stowarzyszenie Kibiców Cork Eagles Cork
Joanna Dobosz-Chuda – Prezes Klub Twórczego Myślenia z Limerick 
Justyna Cwojdzinska- Prezes Polish Art Festival Limerick
Aneta Kubas - Prezes Biblioteka Biblary 
Wojciech Kostka – Polsko-Irlandzkie Stowarzyszenie Edukacyjne 
Barnaba Dorda – Przewodniczacy Forum Polonia Dublin
Monika Okuniewska - Dyrektor Szkolny Punkt Konsultacyjny w Cork
Łukasz Czajkowski-  Zarząd Forum Polonia
Agnieszka Wieczorkowska – Zarząd Forum Polonia
Krzysztof Wisniewski- WaterPol z Waterford
Katarzyna Kawka - Przewodniczaca Polish Scouting Association - ZHP w Irlandii
Maciej Neumann - Stowarzyszeie Gorey.pl
 
piątek, 02 luty 2018 17:00

Dyżur konsularny w Cork

Napisane przez
W dniach 2-3 marca 2018 r. (piątek/sobota) w Centrum Together-Razem w Cork (Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, Mallow Road) odbędzie się kolejny dyżur konsularny.
niedziela, 28 styczeń 2018 00:18

Program "Doinformowany senior" wystartował

Napisane przez

follow url Spotkanie rejestracyjne i organizacyjne programu "Doinformowany Senior" prowadzonego przez Centrum Together-Razem miało miejsce w sobotę 27 stycznia 2018 w siedzibie organizacji na Blackpool w Cork.. Podczas spotkania omówione zostały cele programu oraz jego przebieg i cztery moduły szkoleniowe. Przez najbliższe 6 spotkań seniorzy będą uczyć się o uprawnieniach emerytalnych, dowiedzą się o świadczeniach socjalnych dla osób starszych oraz o zasadach opieki nad osobami starszymi. W module drugim uczestnicy będą pracować nad publikacją poradnikiem dla starszego Polaka w Irlandii. Moduł trzeci nazwany "Dystrybucja wiedzy" będzie opierał się na przekazywaniu wiedzy innych seniorom i osobom z kręgu życia osób starszych i będzie wiązał się z wyjazdami i spotkaniami z Polakami i Polonią po za Cork. Ostatni moduł to możliwość realizowania misji na żywo podczas realnej pracy i wolontariatu na rzecz innych seniorów poszukujących informacji poprzez udzielanie konsultacji w Centrum Together-Razem. Cały program zaplanowany jest na 5 miesięcy z konkretnym podziałem tematów i celów do realizacji,  ale już widoczne  jest zainteresowanie wśród przybyłych aby rozszerzać program o dodatkową tematykę edukacyjną np.: z zakresu uzyskiwania obywatelstwa irlandzkiego czy o ubiegania się o rezydenturę formalną w Irlandii. Wszyscy uczestnicy spotkania organizacyjnego zadeklarowali gotowość uczestnictwa w programie wypełniając formularze rejestracyjne. Pani Ewa Ikwanty koordynująca ten projekt powiedziała:  "Mieliśmy sporo zgłoszeń z Dublina i okolic Dublina i osoby starsze wyrażały swoje rozczarowanie, iż nie ma podobnych programów dla seniorów w Leinster". Pan Wojciech Białek Dyrektor Zarządzający Together-Razem przybyły na spotkanie zapewniał, że seniorzy z Cork przyjadą z programem "Doinformowany Senior" do Dublina już w maju 2018 i będzie to doskonała okazja aby się spotkać i zainspirować innych do działania.
Patronat nad programem objął Ambasador Ryszard Sarkowicz i na pierwszym spotkaniu organizacyjnym obecna była konsul Pani Katarzyna Kasperkiewicz, która wyraziła poparcie placówki w Dublinie dla programu. W planie programu ujęte są spotkania z przedstawicielami Age Action znanej organizacji działającej na rzecz seniorów oraz pracownikami Citizen Information Centre i prawnikami wspópracującymi z Together-Razem.

Zajęcia programowe odbywają się co sobotę od godziny 17.00 do 19.00 i będzie to stały dzień, a najbliższe spotkanie z modułu edukacyjnego już za tydzień, w którym uczestniczy doinformują się z zakresu świadczeń dla gospodarstw domowych oraz ulg na korzystanie z transportu publicznego i znajdą odpowiedź na pytanie czy Free Travel Pass uprawnia do podróży po za granice Irlandii??
O tym wszystkim tylko w programie "Doinformowany Senior" prowadzonym przez Centrum Together-Razem z Cork.sobota, 27 styczeń 2018 23:20

Kolędowanie w An Spailpin Fanach

Napisane przez
W czwartek, 11 stycznia 2018, na scenie An Spailpin Fanach w Cork odbył się kolejny już występ grupy teatralnej Bric-a-brac, działającej przy Centrum Together-Razem. 
piątek, 19 styczeń 2018 14:03

Warsztat dla par i małżeństw: "Na drodze zdrowienia"

Napisane przez
Małżeństwa, pary z problemem uzależnienia, mimo podjętej terapii, napotykają trudności w relacji, nie rozumiejąc często ich przyczyny. Zastanawiają się, dlaczego mimo zaprzestania picia/brania/grania jednego z małżonków/partnera nadal odczuwane jest cierpienie? Dlaczego mimo pozostawania w trzeźwości małżonkowie/partnerzy czują się ciagle obarczani winą? Obydwie strony nie potrafią zrozumieć, dlaczego problemów przybywa skoro dotychczasowe nieporozumienia były wyłącznie następstwem picia/brania/grania. Zaczynają się wzajemne oskarżenia. Strony czują się nierozumiane, dystans między małżonkami/partnerami zaczyna się powiększać.  
Uzależnienie jednego z partnerów rzadko jest wyłączną przyczyną problemów małżeńskich, a sama abstynencja ich nie uleczy. Aktywne picie/branie/granie jedynie uniemożliwia dotarcie do nich i ich rozwiązanie. Zaprzestanie nałogowych zachowań, umożliwia parze zauważyć problemy i ich doświadczać. 
Co dzieje się w małżeństwach powracających do zdrowia? Co przeżywają małżonkowie/partnerzy w momencie zaprzestania nałogowych zachowań bliskiej osoby?  Jakich trudności mogą doświadczać obie ze stron? Jak mogą poprawić wzajemne stosunki? 
Poradnia U-Clinic  działająca przy Centrum Together-Razem zaprasza na jednodniowy warsztat dla par/małżeństw z problemem uzależnienia.  
Rejestracja pod tym linkiem: https://goo.gl/forms/CSp19YWOXxmDXW892
Data: 23 luty 2018  Godziny: 18.30 - 20.30
Adres: Together-Razem, Unit 2A, Kilnap Business Park, Mallow Rd, Cork
Koszt: €20 za parę jeśli płatne przed warsztatem na konto Together-Razem lub €30 płatne w dniu warsztatu
Kontakt w przypadku dodatkowych pytań : 0863231184  lub email uclinic@together-razem.org
UWAGA: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub przesunięcia warsztatu z powodu niewystarczającej ilości chętnych

 
Prowadzący warsztaty:
Agata Białek - Magister terapii pedagogicznej. Doświadczony pracownik socjalny i pedagog. Posiada doświadczenie w kontakcie z osobami uzależnionymi oraz w pracy z osobami wykluczonymi społecznie oraz zagrożonymi wykluczeniem zarówno w Polsce jak i w Irlandii. Założyciel i koordynator Klubu Abstynenta POMOST w Irlandii w latach 2011- 2015. Ukończyła szereg szkoleń w Irlandii organizowanych przez HSE w Irlandii m. in facylitacja w terapii grupowej, model pracy z osobami uzależnionymi SOAR i wiele innych mniejszych. W Poradni pracuje głównie z kobietami z problemami adaptacyjnymi (współuzależnionymi i DDA). Aktualnie odbywa certyfikowany kurs z zakresu psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.
 
Wojciech Białek - dyplomowany psychoterapeuta uzależnień ACI 2016M01, magister socjologii zachowań ludzkich, doświadczony pracownik socjalny z kwalifikacjami akredytowanymi przez National Social Work Qualification Board w Irlandii, obecnie wpisany do irlandzkiego rejestru profesjonalnych pracowników socjalnych CORU pod numerem SW00585. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, wykluczonymi społecznie i zagrożonymi wykluczeniem zarówno w Irlandii jak i w Polsce. Ukończył szkolenie z zakresu terapii uzależnień w Polsko-Niemieckim Instytucie Błękitnego Krzyża w Polsce, zaś w Irlandii zdobył Dyplom z zakresu terapii uzależnień (Addiction Studies) przy HSE Arbour House w Cork i jest akredytowanym w Irlandii terapeuta uzależnień w ACI Addiction Counsellors of Ireland. W roku 2014 ukończył również specjalistyczny kurs detoksykacyjnej akupunktury ucha pod okiem Philippa Pujade. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Pat'a Coughlana.
 
 
 
 


poniedziałek, 12 czerwiec 2017 00:00

Playgroupy dla dzieci zawieszone

Napisane przez

go Szanowni Państwo. Decyzją Board of Directors spotkania dla dzieci i rodziców odbywajace się w Together-Razem od 2013 roku zostają zawieszone do odwołania. Decyzja podjęta została ze względu na rozwój szkoły polonijnej Akademii Razem, która możliwe, że w przyszłości będzie spełniała te zadanie. 
Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz Pani Donacie , która prowadziła Playgroupy w ostatnim czasie. 


Strona 1 z 63

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
English classes Autumn 2017 - enroll now

New English Language courses at Together-Razem Centre start in the middle of September. Our courses are recommended by various local organizations focused on social inclusion and also by the Department of Social Protection. We offer classes for all levels of proficiency - from beginners to advanced. Our highly qualified and experienced teachers guarantee a high standard of lessons which are focused greatly on development of practical use of the language and are conducted in small groups (max 13 students). Additionally, for those who want to improve their fluency in spoken language, we offer conversations with a native speaker. On a successful completion of the course and after passing a final exam each participant receives a certificate. We can also provide documentary evidence to Social Welfare Office to certify participation in the language course. The cost of a 10 week course is only €99. At the moment we have places available  on Monday at 5.30-7.00pm, Tuesday at 10-11.30am  and  on Thursday at 6.00-7.30pm. More levels and groups are subject to the number of students interested in participation. Please check you English level first HERE

więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >