Together-Razem
23/04/2017 - 11:42

Nauczyciele do szkoły polonijnej -Akademia Razem poszukiwani - expires 23/6/2017

Napisane przez  Redaktor

Akademia Razem - szkoła polonijna działająca pod auspicjami Centrum Together-Razem zaprasza nauczycieli do składania swoich ofert do współpracy. Aktualnie poszukujemy dwójki nauczycieli do panelu, z którego potencjalnie zostaną wyłonieni nauczyciele do pracy w szkole.
Stanowisko:  Nauczyciel nauczania początkowego – (dwie osoby)

Warunki pracy:
1. Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:  praca w charakterze nauczyciela języka polskiego i/lub edukacji wczesnoszkolnej i/lub z zakresu wiedzy o Polsce i społeczeństwie polskim – umowa o prace – part-time

Miejsce pracy:
1. Stanowisko pracy zorganizowane w szkole St. Maries of the Isle, Bishops Street, Cork.
2. Stanowisko pracy zorganizowane w szkole Gaelscoil w Cobh.

Zakres zadań:
1. Prowadzenie zajęć w zakresie języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej i/ lub  z zakresu wiedzy o Polsce.
2. Prowadzenie dokumentacji merytorycznej.
3. Opracowywanie programów nauczania oraz scenariuszy zajęć lekcyjnych, gdyż każda  lekcja musi  być  odpowiednio przygotowana  i  przeprowadzona.
4. Wykonywanie innych obowiązków wynikających z umowy o pracę w zakresie wykonywanej przez pracownika działalności.
5. Utrzymywanie ścisłej współpracy z kierownikiem szkoły, gronem nauczycielskim oraz utrzymywania kontaktu z rodzicami swoich uczniów.

Wymagania niezbędne:
1. Wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym oraz kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w placówce polonijnej.
2. Umiejętności i doświadczenie w zakresie korzystania z edukacyjnych programów multimedialnych, w tym tablic interaktywnych.
3.Gotowość przedłożenia oraz wypełnienia dokumentów w procesie Garda Vetting.

Wymagania dodatkowe:
1. Doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi, dla których język polski nie jest językiem pierwszym.
2. Umiejętność definiowania celów i priorytetów oraz zdolność organizacji pracy własnej.
3. Mile widziana znajomość języka angielskiego lub innego dodatkowego języka.
4. Umiejętność samodzielnego zdobywania i aktualizowania zdobytej wiedzy w zakresie wykonywanych obowiązków, w tym bieżące monitorowanie zmian w zakresie ustawy o systemie oświaty Rzeczpospolitej Polskiej.
5) Kreatywność, odpowiedzialność, terminowość w wykonywaniu zadań.

Wymagane dokumenty:
1. Curriculum vitae (wraz z nr kontaktowym oraz adresem e-mailowym) i list motywacyjny.
3. Zaświadczenie o niekaralności z Polski
4. Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i uzyskane kwalifikacje, w zakresie wymagań niezbędnych i dodatkowych.
5. Referencje lub kopie dokumentów potwierdzających staż pracy.

Dokumenty należy składać emailem tylko : razemacademy@together-razem.org

Termin składania ofert :  do 23 czerwca 2017

Informacje dodatkowe:
Powyższa oferta dotyczy utworzenia panelu osób do pracy w charakterze nauczyciela i nie jest oferta pracy.
Praca zostanie zaoferowana przed rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018
Zastrzegamy sobie kontakt tylko w wybranymi kandydatami.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 0877846179 u p. Bożeny Cierlik -Kierownik Szkoły oraz  0868938865 p. Doroty Połatyńskiej- Kierownik ds. merytorycznych.

Czytany 105 razy
Opublikowano w Praca w Together-Razem

Section in English

19/04/2017 - 21:18
Irish-Polish couples wanted!
When talking about Polish emigration into Ireland in search of a new, better life, we usually focus on the economic aspect of it, but for many a new life in Ireland involves falling in love.For many it is the main reason to stay. Does love ask for a passport?
We all know disadvantages of emigration: separation from family home, often a life partner, which can be a reason for loneliness, unhappiness, divorce etc. However, this is only one side of the coin. The other one is hopes for a more balanced life, new friendships, dreams of a girl with misty eyes, long curly hair, sunny disposition…
What attracts us in our diversity?
What makes Polish-Irish couples decide to be together? What are the cultural differences and how do they affect mutual chemistry?
We are going to take a look at this phenomenon with the help of the camera’s eye.
We are currently looking for Irish-Polish couples to participate in this exciting project.
Whether you fell head over heels in love yourself or you know someone who’s in a mixed-nationality (Polish-Irish) relationship, do let us know. Spread the word: like and share this post and tag your friends who might be interested.
Contact and more information: k.rosa@together-razem.org.

Authors : Krzysztof Rosa and Karolina Zygmunt
więcej >
Lifelong Learning Festival in Cork - learn how to make traditional Easter palm

Our "Tea or Coffee" Active Seniors Group invites you on Saturday, the 8th of April, 5-7 pm, on an adventure  – a journey through Polish history, heritage & cuisine. Learn how to make a traditional Easter palm & egg & how Easter is celebrated in Poland. Taste traditional Polish cakes & dishes. No need to book, all welcome

więcej >
02/04/2017 - 10:11
Great Craic at Table Quiz

A great night was had on Friday 31st March at the Market Tavern with Together-Razem members and friends competing at a Table Quiz. All the multinational teams challenged their brains trying to answer tricky questions such as: “In which American state is a single woman not allowed to skydive on a Sunday?” Or “In which Irish county is it forbidden to wear a Kilkenny jersey?” Two teams with most correct answers were awarded joint first prize and some sweet treats. The quiz was followed by an exciting raffle with spot prizes, and live traditional Irish music. Our next Table Quiz will be held on Friday 2nd June as part of Polska-Eire Festival. All very welcome to attend!

Photos: Krzysztof Rosa

więcej >