Together-Razem

Kalendarium

 Donate with JustGiving

Stałe Wydarzenia Cykliczne

16/02/2016 - 9:12
Wyjątkowe wydarzenie w Dublinie, które zainaguruje cykl wykładów w Domu Polskim. Z inicjatywy Polish-Irish Educational Association, przy współpracy POSK Dublin, rozpocznie się cykl wykładów pt. „Uniwersytet na Zielonej Wyspie”. Wykłady te skierowane będą do przedstawicieli polonijnego środowiska edukacyjnego, rodziców i wszystkich tych osób, które interesują się tematyką związaną z nauczaniem języka polskiego oraz propagowaniem kultury polskiej. Spotkania te prowadzone będą przez wykładowców Uniwersytetu Śląskiego, a odbywać się będą raz w miesiącu, wieczorami, w piątki, w Domu Polskim w Dublinie. Spotkania będą nieodpłatne.
Pierwszy wykład poprowadzi prof. dr hab. Bernadeta Niesporek-Szamburska na temat: „Wielka literatura dla małego brzdąca, czyli o założeniach i tworzeniu warsztatów językowo-literackich dla dzieci”. Wykład ten odbędzie się 19 lutego 2016 r. o godzinie 19.00.
 
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/229990860670016/
więcej >
25/08/2015 - 22:19
Wakacyjne wojaże już za nami, powoli szykujemy dzieci do szkoły i sami przełączamy się na “work mode”. Miło jest jednak powspominać nasze wakacje i urlopy, piękną pogodę, krajobrazy i pozwolić dzieciom poszaleć zanim wskoczą w ukochane mundurki.
Serdecznie zapraszamy na bezpłatną imprezę rodzinną do Togher Scout Centre na Tramore Road w Cork. Startujemy w najbliższą niedzielę 30 sierpnia o godzinie 15.00 I będziemy się bawić do 17.00.
Zaangażowani w przygotowanie imprezy wolontariusze z Together-Razem Centre i harcerze z ZHP Cork będą prowadzić zajęcia dla młodzieży w ramach, których dzieci będą mogły brać udział w wielu atrakcjach, a to wszystko na świeżym powietrzu! 
W programie oprócz gier i zabaw dla dzieci i młodzieży, prawdziwe ognisko z pieczeniem kiełbasek (darmowe), klaun Gapcio ze swoim programem, malowanie twarzy przez Martę Sagan, Olimpiada Rodzinna, śpiewanie harcerskich piosenek, warsztaty plastyczne z Patrycja, kiermasz książek i podręczników, loteria z nagrodami.
 
W razie niepogody przeniesiemy się do środka, gdzie cala impreza będzie kontynuowana (no może z wyjątkiem ogniska). 
Nie siedźcie w domu! Zapraszamy!
więcej >
22/04/2015 - 23:06
Co roku w czerwcu startuje Cork City Marathon i jak co roku nie brakuje chętnych do udziału w tym ważnym biegu. Na ten dzień, centrum Cork i okolic zostaje oddane na użytek tysięcy amatorów biegania. W zeszłym roku nasz rodak, Bartosz Mazerski wygrał ten prestiżowy wyścig, pokonując dystans 42 kilometrów w 2 godziny i 28 minut! Można jednak próbować swoich sil w Half Marathon, lub dzieląc się z na podgrupy, ukończyć bieg pod sztandarem jednej drużyny (Raley). Trasa zaczyna się na osławionym Patryku czyli St Patricks Street i pierwszy etap biegnie poprzez Blackpool, Lower Glanmire Road i kończy na Tivoli Dual Carriageway. Ta cześć wynosi około 5 mil, czyli mniej więcej 8 kilometrów. Kolejne etapy biegną dookoła miasta i prowadza przez tunel Bishopstown i kończy się w samym sercu miasta.
Ludzie biorący  udział w tym maratonie kierują się różnymi pobudkami i jest to najbardziej znana w Irlandii metoda wspierania różnych organizacji i organizacji charity działających na rzecz innych.  Biegacze najczęściej zbierają pieniądze na bliski ich sercu cel, ponadto aby sprawdzić siebie i przypieczętować długie tygodnie treningu. Biegacze wspierają szpitale, konkretne fundacje, osoby prywatne borykające się z ufundowaniem np. leczenia, po finansowe wsparcie schronisk dla zwierząt, przytułków, inicjatyw społecznych. Wielu po prostu zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów przed wakacjami, a nic tak nie dopinguje jak deadline. Został miesiąc do czerwcowego maratonu, wiec jest to do zrobienia!
W tym roku zachęcamy do pobiegnięcia z Together-Razem oraz z polskim Klubem Abstynenta Pomost z którym już bierzemy udział w maratonie 3 raz z rzędu. Zachęcamy bardzo tych biegnących zwłaszcza naszych rodaków, którzy biegają w maratonach i biegaj w nich często dla irlandzkich organizacji charity aby w tym roku pobiegali na cele dwóch organizacji wspierających Polaków znajdujących się często w trudnej sytuacji życiowej. 
Właśnie dla tych najbardziej potrzebujących realizowany jest projekt Interwencji Kryzysowej w Centrum Together-Razem, gdzie bezpłatnie mogą skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej w każdą środę. Niestety z uwagi na ograniczone środki projekt skończy się na koniec sierpnia 2015, a chętnych do skorzystania ze wsparcia terapeutycznego jest bardzo wielu. Może więc warto połączyć swoje osobiste cele wraz ze wsparciem Punktu Interwencji Kryzysowej. Poprzez swoje zaangażowanie, uczestnicy maratonu pomogą przedłużyć istnienie programu, który pomaga tym, którzy znaleźli się w krytycznej dla nich sytuacji. Dużo się w Irlandii mówi o zdrowiu psychicznym i zaobserwowaliśmy ze dotyczy to także wielu Polaków, którzy pozornie prowadza normalne życie rodzinne, zawodowe, ale z jakiegoś powodu znaleźli się w sytuacji, z która nie potrafią sobie sami poradzić. Szczególnie emigracja powoduje i pogłębia wiele alarmujących sytuacji, które wynikają z bezradności, braku informacji, pracy, barier językowych, kulturowych, czy rozpadu związku.
Klub Abstynenta “Pomost” to miejsce, gdzie osoby uzależnione i ich rodziny uczą się trzeźwego życia. Tutaj uczą się, jak nad sobą pracować i poprzez te prace jak radzić sobie z problemem uzależnienia, jak radzić sobie w nowej sytuacji zachowując abstynencje. Uczą się jak żyć bez alkoholu w bezpiecznej atmosferze wzajemnego zrozumienia.  Klub Abstynenta wymaga wsparcia finansowego aby moc prowadzić warsztaty dla jego członków oraz dla zapewnienia opieki dla dzieci podczas zajęć. 
Wiele osób zmagających się z depresją czy uzależnieniem wybiera bieganie, jako antidotum na swoje lęki, huśtawki nastrojów, fatalne samopoczucie. Wiele badań udowodniło ścisły wpływ ruchu na polepszenie się kondycji psychicznej. Niezwykle motywujące są szybkie wyniki w tej batalii, już po kilku tygodniach regularnego wysiłku zauważamy pozytywne zmiany nawyków. Jak powiedział nadworny lekarz króla Zygmunta Batorego: “ruch może zastąpić niemal każdy lek, lecz żaden lek nie zastąpi ruchu”
Together-Razem oraz Pomost maja w planach w maju rozpocząć krótki program przygotowujący do maratonu z udziałem doświadczonego biegacza. Potrzebujemy tylko 10 osób, aby program ruszył pełną parą. Jest to oferta skierowana dla tych, którzy już biegają lub którzy co roku obiecują sobie ze następnym razem sami wezmą udział w sztafecie. Mimo, ze każdy i tak sam musi swoje wypocić, lepiej się biega z dopingującą grupą, która często staje się początkiem ciekawych znajomości. 
Chciałbyś wsiąść udział w maratonie i wesprzeć cele  Together-Razem i Klubu Pomost zgłoś się i napisz e-mail do osoby kontaktowej : a.grzywa@together-razem.org lub na email dedykowany corkmarathon@together-razem.org 
Czekamy na Ciebie – wyślij swoje zgłoszenie do nas do 20 maja 2015.
Szukamy również sponsora, który sfinansuje biegaczom koszulki do biegu – chcesz wspomóc biegaczy finansowo napisz email. 
  
 
więcej >
19/02/2015 - 17:12

Szanowni Panstwo, ponizej jest zaproszenie skierowane do polskich firm, zachecajace je do promocji podczas festiwalu Polska-Eire. Jesli prowadzisz wlasna dzialalnosc i chcesz wziasc udzial w tym przedsiewzieciu - zglos sie do nas. A moze znasz kogos kto prowadzi swoja dzialalnosc i chetnie skorzystalby z promocji – podziel sie informacja!

więcej >
29/05/2014 - 8:26
Biegniemy w Cork City Marathon, aby pokazać że tutaj jesteśmy i wspierając uzależnionych w ich zmianie promujemy zdrowy i trzeźwy styl życia. 
Biegniemy pod haslem: "Nigdy nie jest za pozno na zmiane", by podkreslic, ze sa tutaj w Cork serwisy, oferujace pomoc i wsparcie dla tych, ktorzy tej zmiany pragna i potrzebuja. 
Zmagamy sie z czasem i dystansem dla tych, ktorzy byc moze nie sa pewni jak zrobic ten pierwszy krok w kierunku nowego, trzezwego zycia, w kierunku zmiany, by uswiadomic im, ze wsparcie jest dostepne tutaj w Cork, i ze jest to wsparcie bez oceniania, bez krytyki.
więcej >
28/05/2014 - 14:08
Na miłe zaproszenie organizatorów ze Szkoły Fenix  Centrum Together-Razem  wspomaga przy organizacji eventu Dzień Dziecka i zaprasza wszystkich chętnych do Ringaskiddy.
Zapraszamy!!
więcej >
07/11/2013 - 18:34
W dniu 3 listopada odbył się Salon poezji pod tytułem „Nostalgia jesienna, czyli kwiaty z polskiego i irlandzkiego ogrodu.
Centrum Wsparcia i Integracji Together - Razem przy wsparciu Ambasady RP w Dublinie zorganizowało wieczór z najpiękniejszą poezją z Polski i Irlandii.
Tego wieczora usłyszeliśmy dzieła znanych polskich i irlandzkich poetów, wystąpili aktorzy, muzycy ,poeci oraz miłośnicy poezji z Cork i Cork County. 
 
więcej >
05/11/2013 - 17:17
W deszczową niedzielę 3 listopada w Centrum Cork pojawiło się bardzo dużo dzieci poprzebieranych w różne "straszne" stroje i wszystkie mówiące po polsku. Dzieci w towarzystwie swoich rodziców zmierzały do Camden Palace gdzie Centrum Together-Razem już kolejny rok z rzędu przygotowało dużą imprezę dla dzieci " Halloween Party". Dzieci uwielbiają się przebierać i pląsać w przebraniach i tak właśnie było w to niedzielne popołudnie. Wszystkie dzieci zostały powitanie pysznościami i napojami z halloweenowych dyni, a wolontariusze Together-Razem poprzebierani w stroje tematyczne krążyli po salach aby żadne dziecko nie zostało bez słodyczy. 
więcej >
14/10/2013 - 16:57
Nostalgia jesienna, czyli kwiaty z polskiego i irlandzkiego ogrodu.
Centrum Wsparcia i Integracji Together - Razem oraz Ambasada RP w Dublinie zapraszają na wieczór z najpiękniejszą poezją z Polski i Irlandii.
Tego wieczoru usłyszymy dzieła znanych polskich i irlandzkich poetów, a także spotkamy się z twórczością własną artystów mieszkających w Cork. Wystąpią aktorzy, muzycy poeci oraz miłośnicy poezji z Cork i Cork County. 
więcej >
07/10/2013 - 9:14

Zapraszamy wszystkie rodziny i dzieci na zabawe Halloween Party dla dzieciakow - 3 listopada godzina 15.00 w Camden Palace w samym centrum Cork. W programie pokaz magii w wykonaniu prawdziwego irlandzkiego magika, zabawy ruchowe dla dzieci, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, loteria fantowa i poczestunek.
W zeszlym roku impreza spotkala sie z ogromnym zainteresowaniem i w tym roku bedzie jeszcze lepiej. Zapraszamy.

O tym jak bylo rok temu poczytajcie tutaj 
 

go here  więcej >
Strona 1 z 2

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >