Together-Razem

Kalendarium

Donate with JustGiving

Szkolenia

16/04/2017 - 9:49
Centrum Together-Razem we współpracy z HSE I Solidarity Trust prowadzi serwisy terapeutyczne dla Polaków w hrabstwie Cork. Poradnia U-Clinic oferuje psychoterapię indywidualną, terapię par  i terapię uzależnień w Cork, a wszystko zgodnie z wymogami irlandzkiej służby zdrowia. Terapia dostępna jest dla wszystkich i oferta obejmuje również darmowe sesje terapii dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Uruchomiona została strona internetowa www.uclinic.info, gdzie znaleźć można procedury przyjęcia. 
więcej >
22/10/2014 - 0:00

Przedstawiamy zdjęcia ze szkolenia Sami Sobie 2014, które odbyło sie w Centrum Together-Razem oraz materiały do ściągnięcia tj

1. Podręcznik "Zarządzanie cyklem projektu" po polsku

2. Materiały "EU Funding w Irlandii" po angielsku

3. Przewodnik po Erasmusie Plus po polsku.

więcej >
15/10/2014 - 15:09
Trzy dni bardzo intensywnej pracy w biurze Together-Razem przy 17 George's Quay zakończyło się wspólnymi zdjęciami, pożegnaniami i niestety wielkim deszczem za oknem. W te trzy dni od piątku 3 października do 5 października piętnaście osób poznawało zasady i techniki pisania wniosków grantowych w ramach szkolenia „Sami Sobie 2014”- wzmocnienie organizacji polonijnych w Irlandii i w Grecji. Centrum Together-Razem było partnerem w tym projekcie, którego realizacją zajmowali się trenerzy ze Stowarzyszenia Integracja z Polski. 
więcej >
18/10/2014 - 0:00
Poniżanie, ciągłe krytykowanie, ciągłe kontrolowanie i sprawdzanie partnera, niszczenie mienia kobiety, np. samochodu, mebli, ubrań, mieszkania, zwracanie się do kobiety w sposób obraźliwy, utrudnianie życia np. poprzez zabranie kluczyków do samochodu, opróżnienia baku z benzyny, kradzież lub zniszczenie telefonu, aby kobieta nie mogła zadzwonić po pomoc, wymuszanie kontaktów seksualnych, brak przyzwolenia na zdobycie niezależnego dochodu, konieczność udokumentowania wszystkich zakupów, przedstawianie paragonów i rozliczanie się z każdej złotówki, brak dostępu do pieniędzy, gdy kobieta odmawia współżycia płciowego, odmawianie pieniędzy na jedzenie dla kobiety i dzieci oraz na zapłatę rachunków – to tylko nieliczne przykłady zachowana przemocowych stosowanych wobec partnera.
więcej >
04/09/2014 - 7:39
To już ostatni dzwonek, aby wysyłać swoje zgłoszenie na warsztaty, które odbędą się w dniach 3-5 października 2014 w Centrum Together-Razem w Cork, a obejmowac one będą planowanie projektów i pisanie wniosków o dotacje ze źródeł publicznych (UE i innych) dostępnych w perspektywie finansowej 2014-2020. Warsztaty, wg autorskiego programu, przeprowadzi dwoje trenerów ze Stowarzyszenia „Integracja” w Suwałkach – praktyków z dwudziestoletnim doświadczeniem trenerskim, realizujących wiele projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych i innych źródeł. Podobne szkolenia, które w ubiegłych latach zorganizowano dla Polonii w 14 krajach UE, cieszyły się dużym powodzeniem, a ich uczestnicy obecnie skutecznie aplikują o środki w ramach dostępnych programów.
więcej >
01/08/2014 - 12:57
 20 lipca 2014  r. w Together-Razem odbyły się warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 2-6 lat pn. "Jak mówić, aby dzieci nas słuchały". 
Pomysłodawcą tego projektu i jednocześnie prowadzącą ww. warsztaty była doświadczona psycholog i terapeuta behawioralny Marta Golik, która od sześciu lat skupia się na niesieniu pomocy dzieciom z autyzmem.  W czasie zajęć uczestnicy zapoznali się ze znaczeniem terminu „proces wzmacniania”. Mowa była także o tym, dlaczego bycie konsekwentnym jest tak ważne w wychowywaniu młodych ludzi, i jaki ma wpływ na dorosłe życie. Rodzice i opiekunowie poznali też zasady skutecznego informowania dzieci   o oczekiwaniach dorosłych, udzielania pochwał oraz kształtowania poczucia  bezpieczeństwa u młodych ludzi. Podczas warsztatów nie zabrakło burzliwych dyskusji i wymiany doświadczeń. Uczestnicy dzielili się swoimi sposobami na trudne zachowania, poznali również alternatywne formy reagowania na nie.        W wesołej atmosferze poruszane były ważne tematy, pomysłom nie było końca, a jedynym ograniczeniem był upływający błyskawicznie czas.  Planowane jest rozszerzenie formuły warsztattów pod kątem wydłuzenia czasu ich trwania aby umożliwić obszerniejsze omówieni tematyki i ćwiczeń. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Together-Razem oraz profilu na facebooku  https://www.facebook.com/together.razem gdzie pojawią się informacje o planownych kolejnych warsztatach. Zainteresowani już dziś moga sie zapisać na wstępna listę pisząc na email: m.golik@together-razem.org
 
więcej >
12/07/2014 - 14:30
W dniach 3-5 października 2014 w Centrum Together-Razem w Cork odbędą się bezpłatne, intensywne, praktyczne warsztaty na temat planowania projektów i pisania wniosków o dotacje ze źródeł publicznych (UE i innych) dostępnych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Szkolenie przeznaczone jest dla liderów  i osób odpowiedzialnych za rozwój organizacji polonijnych działających w Irlandii - aktywnych, postrzeganych, jako osoby wpływające na działalność i rozwój organizacji oraz zmotywowanych do podnoszenia kwalifikacji - samodzielnie zgłaszających chęć uczestnictwa, gotowych i zdolnych dzielić się zdobytą wiedzą oraz rzeczywiście wykorzystywać ją w praktyce. Uczestnikom zapewniamy komplet materiałów szkoleniowych (prezentację, podręcznik, ćwiczenia i przykłady wypełnionych wniosków), wyżywienie (obiady i przerwy kawowe) oraz noclegi ze śniadaniem (dla osób przyjezdnych). 
więcej >
24/05/2014 - 22:57
"Jak mówić, aby dzieci nas słuchały" - warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 2-6 lat (i nie tylko)"
 
Together-Razem zaprasza na warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci. Celem spotkania będzie zapoznanie rodziców z efektywnymi sposobami kontrolowania zachowania młodych ludzi. 
Rodzice dowiedzą się w jaki sposób mówić do dzieci, na jakie zachowania zwracać uwagę, jak nagradzać. Powiemy też dlaczego konsekwencja jest tak ważna w wychowaniu, i jak działać w sposób konsekwetny a jednocześnie wspierający. Odpowiemy na pytania dotyczące trudnych zachowań i reagowania w pozytywny, asertywny sposób. Warsztaty poprowadzi psycholog, terapeuta behawioralny Marta Golik. Serdecznie Zapraszamy!
 
Miejsce: biuro Together-Razem, 
 
Czas: niedziela 20 lipca, godz. 14.00-16.30
 
Cena: €5 
 
Zapisy u prowadzącego do dnia 15 lipca  tel. 0877105520
 
UWAGA:  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
więcej >
16/03/2014 - 16:27
Dnia 5 marca w siedzibie NASC-u w Cork przy Ferry Lane odbyło się jednodniowe szkolenie dotyczące prawa mieszkaniowego i prawa rodzinnego, organizowane przez inną organizację dobra publicznego PILA (organizacja zajmująca się darmową pomocą prawną, skierowaną głównie do ludzi nie mogących zapłacić za porady prawne z powodów marginalizacji i ubóstwa). Szkolenie podzielone było na dwie części- przed lunchem wykład poprowadził specjalista od prawa mieszkaniowego adwokat Cian Moriarty, natomiast popołudniową sesję poprowadziła adwokat Claire McCarthy, specjalizująca się w prawie rodzinnym.
Pierwsza część dotyczyła głównie praw i obowiązków zarówno najemcy jak i właściciela lokalu mieszkaniowego, jak również problemów w przypadku konieczności opuszczenia wynajmowanego lokum, niestosownego użytkowania, jak i dodatków mieszkaniowych i mieszkań socjalnych. Natomiast druga dotyczyła głównie praw rodzicielskich w Irlandii (szczególne prawa do opieki nad małoletnim dzieckiem w przypadku rozwodu, lub kiedy rodzice nigdy nie byli w oficjalnym związku), rozwodów i procesów adopcyjnych.
Szkolenie było niezwykle ciekawe, chociaż oczywiście ramy czasowe nie pozwoliły na poruszenie wszystkich zagadnień w zakresie omawianej tematyki, lecz jedynie nakreślenie problemów w ich obszarze. Po obydwu wykładach słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, i zawsze uzyskali satysfakcjonujące odpowiedzi. Ciekawość wzbudziła głównie druga część szkolenia- wiele pytań dotyczyło prawa irlandzkiego w zakresie opieki prawnej na dziećmi przez dziadków, byłych małżonków i innych ludzi z otoczenia dziecka.
Szkolenie zgromadziło wielu przedstawicieli z różnych organizacji pozarządowych z Corku i okolic, zajmujących się głównie pomocą ludziom w ciężkiej sytuacji społecznej i materialnej, oraz doświadczających społecznego wykluczenia.
W szkoleniu uczestniczyla wolontariuszka Centrum Together-Razem zajmujaca sie doradztwem socjalnym Pani Beata Mokrzycka.
więcej >

Section in English

19/04/2017 - 21:18
Irish-Polish couples wanted!
When talking about Polish emigration into Ireland in search of a new, better life, we usually focus on the economic aspect of it, but for many a new life in Ireland involves falling in love.For many it is the main reason to stay. Does love ask for a passport?
We all know disadvantages of emigration: separation from family home, often a life partner, which can be a reason for loneliness, unhappiness, divorce etc. However, this is only one side of the coin. The other one is hopes for a more balanced life, new friendships, dreams of a girl with misty eyes, long curly hair, sunny disposition…
What attracts us in our diversity?
What makes Polish-Irish couples decide to be together? What are the cultural differences and how do they affect mutual chemistry?
We are going to take a look at this phenomenon with the help of the camera’s eye.
We are currently looking for Irish-Polish couples to participate in this exciting project.
Whether you fell head over heels in love yourself or you know someone who’s in a mixed-nationality (Polish-Irish) relationship, do let us know. Spread the word: like and share this post and tag your friends who might be interested.
Contact and more information: k.rosa@together-razem.org.
 
Authors : Krzysztof Rosa and Karolina Zygmunt
więcej >
Lifelong Learning Festival in Cork - learn how to make traditional Easter palm

Our "Tea or Coffee" Active Seniors Group invites you on Saturday, the 8th of April, 5-7 pm, on an adventure  – a journey through Polish history, heritage & cuisine. Learn how to make a traditional Easter palm & egg & how Easter is celebrated in Poland. Taste traditional Polish cakes & dishes. No need to book, all welcome

więcej >
02/04/2017 - 10:11
Great Craic at Table Quiz

A great night was had on Friday 31st March at the Market Tavern with Together-Razem members and friends competing at a Table Quiz. All the multinational teams challenged their brains trying to answer tricky questions such as: “In which American state is a single woman not allowed to skydive on a Sunday?” Or “In which Irish county is it forbidden to wear a Kilkenny jersey?” Two teams with most correct answers were awarded joint first prize and some sweet treats. The quiz was followed by an exciting raffle with spot prizes, and live traditional Irish music. Our next Table Quiz will be held on Friday 2nd June as part of Polska-Eire Festival. All very welcome to attend!

Photos: Krzysztof Rosa więcej >