Together-Razem
13/05/2013 - 0:00

Ruszył projekt "Poradnia Socjalno-Prawna"

Napisane przez 

Od maja w zakresie bezpłatnych porad socjalnych zaś od stycznia 2013 w zakresie porad prawnych działa juz Poradnia Prawno-Socjalna w Cork oraz Punkt Wsparcia Edukacyjnego. W maju 2013 podpisano porozumienie z  Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Dublinie i  uruchomiono wspólny projekt o nazwie „Poradnia Prawno-Socjalna  i Punkt Wsparcia Edukacyjnego”.

Projekt o skróconej nazwie „Poradnia” skierowany jest głównie do osób znajdujących się w trudnej życiowej sytuacji, a jego głównymi zadaniami jest informowanie i wspieranie w pozyskaniu informacji socjalno-prawnej przydatnej w rozwiązaniu problemu. „Poradnia” działa w oparciu o etos i misję Centrum „Together-Razem”  i dzięki wsparciu Ambasady RP z Dublina usługi dostarczane są całkowicie bezpłatnie przez profesjonalistów w swoich dziedzinach.  
W ramach Poradni klienci będą mogli uzyskać poradę prawną od współpracującego z Centrum irlandzkiego prawnika przy asyście tłumacza czy uzyskać poradę z zakresu szerokopojętej pomocy społecznej. 
 
Poradnia działa w nastepujące dni:
 
Poniedziałek od godziny 10.00 do 13.00 – Poradnictwo Socjalne i Mieszkaniowe
Wtorek od godziny 16.30 do 18.00 – Poradnictwo Prawne
Każda ostatnia środa miesiąca od 18.15 do 19.30 – Poradnictwo Prawne
 
Aby skorzystać z usług należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie: 021 4967743 w godzinach od 9.30 do 13.30 lub 0894137628 od 9.30 do 17.00
lub poprzez email: info@together-razem.org 
Można też osobiście przyjść do biura Centrum „Together-Razem” przy 17 George’s Quay w każdy dzień od od poniedziałku do piątku 9.30 do 13.30 i zarejestrować sie do Poradni na określony termin lub skorzystać z innych ofert Centrum „Together-Razem” dostępnych od poniedziałku do piątku.
 
W ramach punktu wsparcia edukacyjnego Centrum „Together-Razem” zaprasza wszystkie mamy z dziećmi na spotkania w każdy wtorek od godziny 11.00 do 13.00. 
Dla seniorów w Centrum „Razem” znajduje się również specjalna oferta – program „Kawa czy Herbata” to każdy wtorek od godziny 19.00 do 21.00, gdzie  można spędzić miło czas śpiewając biesiadne melodie czy ucząc sie obsługi komputera.
 
Ponadto Centrum „Razem” zachęca wszystkich bezrobotnych do udziału w cyklicznych edycjach programu „Aktywator” dla osób długotrwale bezrobotnych, gdzie można poprawić swoje CV, przygotować sie do rozmowy kwalifikacyjnej, nauczyć angielskiego, nauczyć się technik samomotywacji czy dowiedzieć się jak założyć swój własny biznes. To wszystko już wkrótce. Zapisy trwają.
 
Więcej szczegółów na stronie www.together-razem.org.
 
Aby być na bieżąco z programami Centrum „Together-Razem” należy polubieć stronę na facebooku. https://www.facebook.com/together.razem lub słuchać Radio Life FM  93,1 FM w każdy poniedziałek o godzinie 15.30 i o 20.00 wiadomości polonijne Radio Razem w języku polskim. 
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Ambasady RP w Dublinie. W zakresie Poradni Prawnej projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji  "Semper Polonia"
Czytany  2983 razy
Opublikowano w Poradnia Prawno-Socjalna

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

http://michaelkoller.blogspot.com/2014/11/my-australia.html Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >