Together-Razem

Kalendarium

Donate with JustGiving

Grupa teatralna "Bric-a-Brac"

05/06/2017 - 12:40
Widownia wypełniona po brzegi, eleganckie stroje, powoli cichnący gwar, oczekiwanie na pierwsze takty muzyki i zaskoczenie bardzo oszczędną scenografią… W ten sposób rozpoczął się piątkowy wieczór w Cork Arts Theatre. Kolejny raz działająca przy Together-Razem Centre grupa Bric–a–Brac zaprosiła widzów w niezwykłą podróż. Tym razem, w ramach festiwalu PolskaEire, mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie zatytułowane „With time”. Od pierwszej do ostatniej minuty widowiska motywem przewodnim był właśnie czas i wszystko, co z nim związane. Było refleksyjnie i nostalgicznie, kiedy brzmiały dźwięki „Zegarmistrza Światła Purpurowego”, znanego wszystkim „Sunrise, Sunset” , wiersze Haliny Poświatowskiej czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Było też nastrojowo i optymistycznie, gdy do aktorów śpiewających polskie szlagiery dołączyły głosy z widowni podczas „Dni, których jeszcze nie znamy” oraz „Nie liczę godzin i lat”. Było w końcu komicznie, gdy żony forsowały swoje pomysły uczczenia rocznicy ślubu. Niech żałuje ten, kto tego nie widział. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że amatorski teatr naprawdę nie ma nic wspólnego z amatorszczyzną. Mimo kilku niedociągniętych czasami dźwięków i paru wypowiedzianych nie nazbyt głośno słów całość stanowiła naprawdę udane widowisko. Brak efektów specjalnych i kosztownej oprawy stanowił zaletę tego przedstawienia opartego na emocjach. I te właśnie emocje przekazano nam mistrzowsko. Brawa dla obdarzonej niezwykłym talentem Moniki Kucharskiej, która opiekuje się zespołem i wszystkich występujących. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy mogliśmy uczestniczyć w czymś wyjątkowym. Szczególne gratulacje należą się debiutantkom, które na scenie poradziły sobie doskonale i nie ustępowały w niczym bardziej doświadczonym koleżankom i kolegom. Prosimy o więcej…
autor: Dorota Połatyńska 
Fot. Daniel Laszkiewicz & Jana Šlebodová & Krzysztof Rosa
więcej >
09/05/2017 - 13:52

Już po raz kolejny, przy okazji  Festiwalu PolskaÉire,  grupa teatralna  Bric-a-Brac ma przyjemność zaprosić Państwa na wspaniały spektakl , przedstawiający  dzieła literackie i muzyczne, nawiązujące do różnych doświadczeń życiowych w kontekście czasu. Motywem przedstawienia jest refleksja nad faktem, że abstrakcja nazwana czasem jest podstawowym elementem naszego istnienia i dotyczy wszystkich ludzi, niezależnie od ich narodowości.

Serdecznie zapraszamy!

Piątek, 2  Czerwca  |  20:00

Cork Arts Theatre, 4. Camden Court, Carroll's Quay, Cork

 

więcej >
12/12/2016 - 12:49

Serdecznie zapraszamy na wieczór kolęd, wierszy i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu grupy teatralnej Bric-a-Brac działającej w Together-Razem. Kolędowanie odbędzie sie w Kościele St.Augustine's na Washington St w poniedziałek 26 grudnia o godzinie 19.00. Wstęp bezpłatny

więcej >
06/09/2016 - 22:47
Owacje na stojąco! Tak zakończył się piątkowy występ grupy teatralnej BRIC-a-BRAC w Cork Arts Theatre. I choć to grupa amatorska, o amatorszczyźnie nie ma tu mowy! 
Grupa BRIC-a-BRAC po raz kolejny zabrała nas w świat powieści, wierszy i piosenek. 
więcej >
01/08/2016 - 15:13
BRIC-a-BRAC wraca na scenę z przedstawieniem “Powroty”. W “Powrotach” o powrotach: z pracy, podróży, wojny..., do domu, kraju, ukochanej..., do łask, przeszłości i rzeczywistości..., tych radosnych i tych gorzkich.
więcej >
18/05/2016 - 12:05

Dreszcze, łzy wzruszenia i duma z ojczyzny – to były emocje, jakie wywołał spektakl wyreżyserowany przez Panią Monikę Kucharską zatytułowany „Honor i gniew”, który został specjalnie przygotowany na trwający Festival PolskaEire 2016 w Cork.

więcej >
04/05/2016 - 9:22
W ramach Festivalu PolskaEire zapraszamy na wieczór wierszy i pieśni irlandzkich i polskich twórców nawiązujących do Powstania Wielkanocnego z 1916 i Powstania Warszawskiego z 1944. Przedstawienie jest refleksją nad tamtymi historycznymi wydarzeniami i ukłonem w stronę ich bohaterów. Składa hołd ich odwadze i poświęceniu.
Biorą udział: Kacper Jarmuszkiewicz, Janusz Kempa, Margo Krawczyk, Monika Kucharska, Monika Lubanska, Janusz Luberda, Dorota Rzeznik, Robert Rzeznik, Robert Stolecki, Barbara Zukowska-Stojalowska i harcerze z ZHP (Nikodem Bonowski, Agnieszka Karczmarzyk, Marika Muraszko, Maria Prochal). 
 
Ze specjalnym udziałem Kevina Murphy. W reżyserii Moniki Kucharskiej.
Więcej info tutaj LINK
 
Gdzie: Cork Arts Theatre, Camden Court, Carroll's Quay, Cork, Ireland
Wstęp:  €5
 
więcej >
07/07/2014 - 0:54

 

W niedzielny wieczór w sali Cork Arts Theatre mieliśmy niewątpliwa przyjemność uczestniczyć w magicznej podrózy po wszystkich dworcach świata. Grupa BRIC-a-BRAC w przedstawieniu " Niektórym życie jak pociąg, niektórym życie jak peron"  zauroczyła nas swoim śpiewem, kunsztem aktorskim, ruchem scenicznym , wrażliwościa i talentem . Tematyczna sentymentalna wędrówka zaprawiona nutką ironii, przekory i żartu minęła ekspresowo, a utwory Mrożka, Kofty, Osieckiej i Młynarskiego w wykonaniu grupy okazały sie ponadczasowe. Pani Monika Kucharska jak zwykle doskonale dobrala materiał do spektaklu, łącząc zróżnicowane teksty w całość,  przechodzac płynnie z formy muzycznej do literackiej, utrzymujac uwagę i zaangażowanie  widza przez cale przedstawienie. Wiele  scen zagranych było po mistrzowsku a kilka perełek , jak m.in  fragment "Wdów " Sławomira Mrożka w wykonaniu  Moniki Kucharskiej i Izabeli Grajner wywoływało śmiech i burzę oklasków. Publiczność, która dopisała w komplecie, tzw. full house,  podziękowała grupie dlugimi brawami . Mamy nadzieję że BRIC-a-BRAC powtórzy spektakl, aby pechowcy, którzy nie mogli dzisiaj być z nami, mieli również szansę na ucztę kulturalno-emocjonalną jaką dane nam było zakosztować.  Czekamy z niecierpliwością na nowe pomysły i realizacje . Przypominamy także, ze jeśli ktokolwiek, kto czuje drzemiący w sobie potencjał aktorski i wokalny  chciałby dołączyć do grupy, może odwiedzić siedzibę Together-Razem w Cork , gdzie w czwartki od godz. 20.30 odbywają się próby zespołu.

 

więcej >
24/06/2014 - 9:53
“NIEKTÓRYM ŻYCIE JAK POCIĄG,
 NIEKTÓRYM ŻYCIE JAK PERON”
 
Grupa BRIC-a-BRAC ma zaszczyt i przyjemność zaprosić na przystanek w swej kolejnej teatralnej podróży; na małą stacyjkę gdzie “podróżni różni nic się nie różnią...”, gdzie “jest tak jak wszędzie, szczęście, nieszczęście, tylko, że w pędzie, tylko,że częściej”.
W poczekalni i na peronie spotykają się bohaterowie utworów Sławomira Mrożka, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej oraz Wojciecha Młynarskiego. Proza życia spotyka się z poezją, satyra z nostalgią, a słowo z muzyką.
Występują: Izabela Grajner, Monika Kacprzak, Janusz Kempa, Janusz Luberda,  Kamil Gajewski i Monika Kucharska.
 
Scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne: Monika Kucharska.
CORK ARTS THEATRE, 6 lipca 2014, godz. 20.00.
Cena biletu: €10
Serdecznie zapraszamy!
 
więcej >
31/01/2014 - 13:23
Czy chciałabyś/chciałbyś poczuć się aktorką/aktorem i spróbować swoich sił na scenie?
Jeśli lubisz teatr i pragniesz złapać oddech od codzienności, jeśli chcesz rozwijać swoje talenty, pracować głosem, ruchem, wyobraźnią i emocjami, jeśli chcesz lepiej poznać samą/samego siebie i zawalczyć z tremą - dołącz do naszej grupy! Liczą się dobre chęci, zaangażowanie i umiejętność pracy w grupie.
Spotykamy się w każdy czwartek w Centrum Together-Razem w godz: 20.30 – 22.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
 
więcej >
Strona 1 z 2

Section in English

PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >
The exhibition ‘‘Love doesn’t ask for a passport’’

Another great event as a part of PolskaEire Festival in Cork. Opening of the exhibition ‘‘Love doesn’t ask for a passport’’! As part of the 2017 PolskaÉire Festival Krzysztof Rosa has created ten large scale photographic works depicting couples who met each other and found love after moving to Ireland.Thank you to the couples for being a part of the exhibition! Big thank you Triskel Arts Centre for hosting the event! The exhibition is open from Tuesday 30 May to Saturday 3 June. All welcome

więcej >