Together-Razem

Kalendarium

Donate with JustGiving

Grupa teatralna "Bric-a-Brac"

31/01/2014 - 13:23
Czy chciałabyś/chciałbyś poczuć się aktorką/aktorem i spróbować swoich sił na scenie?
Jeśli lubisz teatr i pragniesz złapać oddech od codzienności, jeśli chcesz rozwijać swoje talenty, pracować głosem, ruchem, wyobraźnią i emocjami, jeśli chcesz lepiej poznać samą/samego siebie i zawalczyć z tremą - dołącz do naszej grupy! Liczą się dobre chęci, zaangażowanie i umiejętność pracy w grupie.
Spotykamy się w każdy czwartek w Centrum Together-Razem w godz: 20.30 – 22.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
 
więcej >
12/12/2016 - 12:49

Serdecznie zapraszamy na wieczór kolęd, wierszy i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu grupy teatralnej Bric-a-Brac działającej w Together-Razem. Kolędowanie odbędzie sie w Kościele St.Augustine's na Washington St w poniedziałek 26 grudnia o godzinie 19.00. Wstęp bezpłatny

więcej >
06/09/2016 - 22:47
Owacje na stojąco! Tak zakończył się piątkowy występ grupy teatralnej BRIC-a-BRAC w Cork Arts Theatre. I choć to grupa amatorska, o amatorszczyźnie nie ma tu mowy! 
Grupa BRIC-a-BRAC po raz kolejny zabrała nas w świat powieści, wierszy i piosenek. 
więcej >
01/08/2016 - 15:13
BRIC-a-BRAC wraca na scenę z przedstawieniem “Powroty”. W “Powrotach” o powrotach: z pracy, podróży, wojny..., do domu, kraju, ukochanej..., do łask, przeszłości i rzeczywistości..., tych radosnych i tych gorzkich.
więcej >
18/05/2016 - 12:05

Dreszcze, łzy wzruszenia i duma z ojczyzny – to były emocje, jakie wywołał spektakl wyreżyserowany przez Panią Monikę Kucharską zatytułowany „Honor i gniew”, który został specjalnie przygotowany na trwający Festival PolskaEire 2016 w Cork.

więcej >
04/05/2016 - 9:22
W ramach Festivalu PolskaEire zapraszamy na wieczór wierszy i pieśni irlandzkich i polskich twórców nawiązujących do Powstania Wielkanocnego z 1916 i Powstania Warszawskiego z 1944. Przedstawienie jest refleksją nad tamtymi historycznymi wydarzeniami i ukłonem w stronę ich bohaterów. Składa hołd ich odwadze i poświęceniu.
Biorą udział: Kacper Jarmuszkiewicz, Janusz Kempa, Margo Krawczyk, Monika Kucharska, Monika Lubanska, Janusz Luberda, Dorota Rzeznik, Robert Rzeznik, Robert Stolecki, Barbara Zukowska-Stojalowska i harcerze z ZHP (Nikodem Bonowski, Agnieszka Karczmarzyk, Marika Muraszko, Maria Prochal). 
 
Ze specjalnym udziałem Kevina Murphy. W reżyserii Moniki Kucharskiej.
Więcej info tutaj LINK
 
Gdzie: Cork Arts Theatre, Camden Court, Carroll's Quay, Cork, Ireland
Wstęp:  €5
 
więcej >
07/07/2014 - 0:54

 

W niedzielny wieczór w sali Cork Arts Theatre mieliśmy niewątpliwa przyjemność uczestniczyć w magicznej podrózy po wszystkich dworcach świata. Grupa BRIC-a-BRAC w przedstawieniu " Niektórym życie jak pociąg, niektórym życie jak peron"  zauroczyła nas swoim śpiewem, kunsztem aktorskim, ruchem scenicznym , wrażliwościa i talentem . Tematyczna sentymentalna wędrówka zaprawiona nutką ironii, przekory i żartu minęła ekspresowo, a utwory Mrożka, Kofty, Osieckiej i Młynarskiego w wykonaniu grupy okazały sie ponadczasowe. Pani Monika Kucharska jak zwykle doskonale dobrala materiał do spektaklu, łącząc zróżnicowane teksty w całość,  przechodzac płynnie z formy muzycznej do literackiej, utrzymujac uwagę i zaangażowanie  widza przez cale przedstawienie. Wiele  scen zagranych było po mistrzowsku a kilka perełek , jak m.in  fragment "Wdów " Sławomira Mrożka w wykonaniu  Moniki Kucharskiej i Izabeli Grajner wywoływało śmiech i burzę oklasków. Publiczność, która dopisała w komplecie, tzw. full house,  podziękowała grupie dlugimi brawami . Mamy nadzieję że BRIC-a-BRAC powtórzy spektakl, aby pechowcy, którzy nie mogli dzisiaj być z nami, mieli również szansę na ucztę kulturalno-emocjonalną jaką dane nam było zakosztować.  Czekamy z niecierpliwością na nowe pomysły i realizacje . Przypominamy także, ze jeśli ktokolwiek, kto czuje drzemiący w sobie potencjał aktorski i wokalny  chciałby dołączyć do grupy, może odwiedzić siedzibę Together-Razem w Cork , gdzie w czwartki od godz. 20.30 odbywają się próby zespołu.

 

więcej >
24/06/2014 - 9:53
“NIEKTÓRYM ŻYCIE JAK POCIĄG,
 NIEKTÓRYM ŻYCIE JAK PERON”
 
Grupa BRIC-a-BRAC ma zaszczyt i przyjemność zaprosić na przystanek w swej kolejnej teatralnej podróży; na małą stacyjkę gdzie “podróżni różni nic się nie różnią...”, gdzie “jest tak jak wszędzie, szczęście, nieszczęście, tylko, że w pędzie, tylko,że częściej”.
W poczekalni i na peronie spotykają się bohaterowie utworów Sławomira Mrożka, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej oraz Wojciecha Młynarskiego. Proza życia spotyka się z poezją, satyra z nostalgią, a słowo z muzyką.
Występują: Izabela Grajner, Monika Kacprzak, Janusz Kempa, Janusz Luberda,  Kamil Gajewski i Monika Kucharska.
 
Scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne: Monika Kucharska.
CORK ARTS THEATRE, 6 lipca 2014, godz. 20.00.
Cena biletu: €10
Serdecznie zapraszamy!
 
więcej >
21/12/2013 - 0:00
 
W skromnych progach naszego Centrum, mimo przedświątecznego szaleństwa trwa świąteczna atmosfera. W ubiegły wtorek Grupa ,,Kawa czy Herbata’’ przy okazji spotkania wigilijnego obchodziła swoją drugą rocznicę istnienia. 
Natomiast wczorajszy, piątkowy wieczór dzięki Grupie Teatralnej Bric-a-Brac był spotkaniem z kolędą, okraszonym poczęstunkiem i programem muzycznym.
W kameralnej, świątecznej atmosferze, zabrani w świat prawdziwej magii świąt, mieliśmy okazję oderwać się od zabiegania,świątecznych przygotowań i zakupowego szaleństwa.
więcej >
07/10/2013 - 8:08
„ Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Takimi słowami w sobotni wieczór przywitała publiczności Monika Kucharska, reżyserka, opiekunka grupy teatralnej Bric-a-Brac, współpracująca z  Centrum Together-Razem w skład której wchodzili Monika Bedkowska, Izabela Grajner, Barbara Żukowska, Janusz Kempa, Janusz Luberda, Marcin Ślęzak, Robert Suproniuk.Widzowie zgromadzeni  w hotelu Gresham Metropole, mieli okazję obejrzenia sztuki pod tytułem „Po pierwszym września siedemnasty” odnoszącej się do wydarzeń  dramatu drugiej wojny światowej. Inicjatorką  wykreowania takiego przedsięwzięcia jest Monika Kucharska. Dlaczego właśnie taki temat? Występ miał przede wszystkim na celu przypomnienie traumatycznych wydarzeń z przed 74 lat, ponowne uświadomienie dotyczące wyrządzonych krzywd narodowi polskiemu i ukazanie rozdarcia kraju przez agresorów z nazistowskich.
więcej >
Strona 1 z 2

Section in English

We are starting new English language courses
Looking to improve your English or start to learn from the scratch?    Do it with us,  enroll now with this form.   It's quick and easy!
Form here: Good luck !
Need more info ? Ring us or email us:  0214967743  info@together-razem.org
więcej >
Celebrating 10 years - some key facts
A Brief Overview of Together-Razem 2006 -2016
Our Mission is to provide services that support and promote the integration and well-being of the Polish and East-Central European Community in Cork and beyond
 
Some Important Data…
123,000 Polish nationals in Ireland
32,000 Polish nationals in Cork City and County (25% of total Polish population)
The Polish community is the largest non-national community in Ireland 
The population size has stabilised, and may grow due to Brexit concerns 
 
About Together-Razem
Registered charity based in Cork, established in 2006.
Mainly run by Polish volunteers, 
Offers 4 core services:
Mental Wellbeing Support – mainly through “one to one” clinics in Cork
Advice – assistance to access services. “One to one” support for Cork area and National on-line service. Information seminars.
Improving English language proficiency – English language courses 
Fostering Integration – organising Integration events and facilitating social interaction
 
For 10 years Together-Razem has provided support to 8584 Polish and East-Central nationals since 2006, often multiple interventions.  
The charity has received multiple awards for its contribution to society.
 
 
 
więcej >
Outstanding Polish Person in Ireland
On 13 November 2016 one of our Directors Bozena Cierlik received prestigious award Wybitny Polak w Irlandii - Outstanding Polish Person in Ireland, category Education, presented by the Polish Ambassador in Ireland Prof R. Sarkowicz,  Minister of State in the Office of the Polish President Mr A. Kwiatkowski  and President of the Foundation for the Polish Promotion Emblem Teraz Polska Mr K. Przybyl
więcej >