Rozmowa kwalifikacyjna
Together-Razem
03/04/2013 - 0:00

Rozmowa kwalifikacyjna

Napisane przez 

see  

follow site click Jak przygotować się do interview?

 
Zaproszenie na interview oznacza, iż udało Ci się przekonać potencjalnego pracodawcę że możesz być właściwą osobą na oferowane stanowisko. Spotkanie twarzą w twarz z pracodawcą  to Twoja szansa na pokazanie, że jesteś najlepszym kandydatem oraz na przekonanie się czy praca i firma odpowiadają również Tobie. 
Przed interview 
o upewnij się, że wiesz gdzie interview się odbędzie, o której godzinie i w jakim dniu, oraz z kim dokładnie się spotykasz
o zapoznaj się ze szczegółami oferowanego stanowiska
o wejdź na stronę internetową firmy i dowiedz się o niej jak najwięcej. Czym się zajmuje?
o Kto jest ich największą konkurencją? Jak duża jest firma? Historia firmy?
o Upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrany/a na interview. Garnitur/ kostium, koszula i krawat to podstawa na każdym interview jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie.
o Upewnij się, że dokładnie znasz swoje CV włącznie z datami, nazwami firm w ktorych pracowałeś/aś i Twoimi obowiązkami.
 
Wskazówki przed interview
o Bądź przygotowany/a
o Miej na sobie tradycyjny strój formalny, ogranicz makijaż, perfumy i biżuterię.
o Znaj siebie - swoje dobre i złe strony oraz osiągnięcia. Interview to nie czas na improwizację!
 

enter site Powitanie

Bądź przyjaźnie nastawiony/a do rozmówców, przywitaj się, powiedz że miło Ci ich spotkać, utrzymuj kontakt wzrokowy i pamiętaj o mocnym uścisku dłoni. Uśmiechnij się i przywitaj z każdą osobą którą spotykasz.
Bądź zaangażowany/a
Najefektywniejsze interview to takie gdzie w rozmowie czynnie uczestniczą obydwie strony.
Bądź uprzejmy/a, szczery/a i bądź sobą
Bądź pełen entuzjazmu
Pierwsze wrażenia, zarówno te pozytywne jak i negatywne, mają ogromny wpływ na ostateczną ocenę. Pierwsze pięć minut jest w stanie zadecydować o Twoim losie.
Zademonstruj swoją wartość
Umiej przedstawić takie swoje osiągnięcia, które są dowodem na Twój pozytywny stosunek do pracy. Na przykład:
Czy zrobiłeś coś, co nie należało do Twoich obowiązków, oszczędziłeś firmie czas lub pieniądze; przewyższyłeś/aś oczekiwania pracodawcy wobec siebie?
Znaj swoje trzy najmocniejsze strony
Bądź gotowy/a by omówić każdą z nich w 1-2 minuty, w szczegółach, z przykładami.
Pamiętaj o przykładach - np. "Jestem zorganizowany- robię listę zadań a następnie po kolei je wykonuję", lub " Posiadam doskonałe umiejętności komunikacyjne" - i podaj przykłady jak i dlaczego współdziałasz z różnymi osobami - jak Ci się udaje wydobyć z nich to co w nich najlepsze. Lub też: "Jestem oddanym pracownikiem" - może zostawałeś/aś po godzinach żeby dotrzymać terminów? 
 

Pytania na interview

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
 
Powiedz coś o sobie
Kiedy Twój rozmówca  mówi "Powiedz coś o sobie", to sygnał by przejąć kontrolę i zdominować rozmowę w 80%. Pytanie nie dotyczy Twoich mocnych stron ani osobistej sytuacji. Chodzi tu raczej o historię Twojego zatrudnienia. Zacznij od pierwszej pracy i omów wszystkie po kolei kończąc na ostatniej; opisz czym zajmowały się firmy w których pracowałeś/aś i jakie były Twoje w nich obowiązki. Jeśli pójdziesz tym tropem, Twoja wypowiedź zajmie 80% rozmowy, natomiast resztę poświęcisz na odpowiedzi na ewentualne pytania potencjalnego pracodawcy.
 
Jakie są Twoje cele zawodowe? Gdzie się widzisz za 5 lat?
"Mam nadzieję pracować w tej samej firmie za 5 lat. Mam nadzieję otrzymać dodatkowe obowiązki i być dla firmy cennym nabytkiem".
 
Jakie są Twoje najmocniejsze strony?
Bądź przygotowany/a! Znaj swoje 3 lub 4 mocne strony. Bądź gotowy na to by je omówić na przykładach. Wybierz cechy które najbardziej współgrają ze stanowiskiem o które się ubiegasz.
 
Co jest Twoją najsłabszą stroną? W jakiej sferze chciałbyś sie poprawić?
Nie ujawniaj swoich głęboko ukrywanych wad. Omów drobne usterki nad którymi pracujesz. Pokaż na przykładach jak to robisz na przestrzeni czasu. Najlepiej byłoby gdybyś mógł/a pokazać jak wadę zmieniasz w zaletę. Np. skupianie się na szczegółach prowadzi do podwyższenia jakości wykonywanej pracy nawet jeśli wiąże się to z pracą po godzinach. 
 
Dobry pracownik to taki, który umie przejąć inicjatywę. Czy  podobne sytuacje miały miejsce w Twojej karierze?
Osoba z inicjatywą, skoncentrowana na wynikach nie czeka na sygnał co ma robić. To jeden z najważniejszych atrybutów sukcesu. Ażeby przekonać rozmówcę, że posiadasz tą cechę, musisz dać kilka krótkich przykładów które zilustrują Twoją wewnętrzną motywację. Spróbuj omówić przynajmniej jeden przykład w szczegółach. Musisz zademonstrować swój nadzwyczajny wysiłek, etykę pracy oraz swoją kreatywność. 
 
Czy w ciągu ostatnich kilku lat dojrzałeś/aś lub zmieniłeś/aś się?
Odpowiedź na to pytanie wymaga głębszego przemyślenia. Dojrzewanie, zaawansowane umiejętności techniczne, lub wzrost pewności siebie to ważne aspekty rozwoju człowieka. Skutecznie je omówić potrafi jedynie zrównoważony, inteligentny człowiek. Pokonanie życiowych trudności, lub rozpoznanie słabości nad którymi można zapanować to cechy wróżące przyjaznego i pożądanego pracownika.
 
Terminy, frustracje, trudni ludzie i niemądre zasady mogą utrudnić pracę. Jak radzisz sobie w takich sytuacjach?
Niestety, w większości firm takie sytuacje są na porządku dziennym. Jeśli nie umiesz radzić sobie z drobnymi utrudnieniami, możesz być dla pracodawcy problemem. Możesz wyrazić swoje niezadowolenie dla błahości tego typu spraw, lecz skup sie na tym jak z nimi walczyć. Dyplomacja, wytrwałość i zdrowy rozsądek powinny wziąć górę nawet w trudnych warunkach. Tak dzieje się w wielu firmach, i musisz umieć sobie z tym radzić na codzień.
 
Dlaczego powinniśmy przyjąć Cię na to stanowisko? Jaki będzie Twój wkład w pracę firmy?
Odnieś swoje poprzednie doświadczenie do pracy o którą się ubiegasz, aby udowodnić że poradzisz sobie na tym stanowisku. Powiedz pracodawcy jak bardzo chciałbyś/ałabyś dla niego pracować i że Twoim zdaniem to wspaniała firma.
 
Czytany 84078 razy
Opublikowano w Poszukiwanie pracy
Więcej w tej kategorii: « Gdzie szukać pracy?

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >