Choiced Based Letting - wyjaśnienie
Together-Razem
18/12/2015 - 0:00

Choiced Based Letting - wyjaśnienie

Napisane przez 
 Czym jest „ Choice Based Letting” (CBL)
 „ Choice Based Letting” (CBL) jest systemem, dzięki któremu możesz wyrazić swoje zainteresowanie wynajmem odpowiedniej nieruchomości w preferowanym obszarze. A "odpowiednia" nieruchomość to taka, która została wybrana przez Ciebie i zaspokaja twoje potrzeby mieszkaniowe.
Należy pamiętać, osoby ubiegające się, które wyraziły zainteresowanie programem  CBL będą rozpatrywane.
Należy również pamiętać, że trzeba będzie logować się co tydzień, aby sprawdzić ogłoszenia zamieszczone w tym tygodniu.
Jakie nieruchomości będą dostępne za pomocą CBL?
 
Będzie dostępnych szereg budynków mieszkalnych. Będą ogłaszane na stronie internetowej www.cbl.corkcity.ie . Lista będzie aktualizowana na bieżąco, ale trzeba będzie sprawdzać ją co tydzień.
 
 Należy pamiętać, że większość nieruchomości będzie ogłaszana na CBL, z wyjątkiem przystosowanych dla osób niepełnosprawnych lub nieruchomości dawanych w szczególnych okolicznościach np. osobom starszym.
 
Dlaczego Cork City Council wprowadził nowy system?
 
„Choice Based Letting” (CBL)  przedstawiony jest jako część strategii Mieszkań Socjalnych 2020. System pokazuje dostępne na wynajem nieruchomości. To sprawdziło się w innych miejscach. Wierzymy, że to sprawdzi się także tutaj.
 
Co się stanie, jeśli kilka osób jest zainteresowanych tą sama nieruchomością?
 
Jeśli jest więcej niż jeden zainteresowany najmem nieruchomości, będziemy decydować, któremu przeznaczymy nieruchomość.
 
Przy podejmowaniu decyzji, będziemy brać pod uwagę takie czynniki, jak:
 
 Czas oczekiwania na liście oczekujących City Council
 Liczebność rodziny
 Rodzaj potrzebnej nieruchomości
Twoja kategoria w ramach  Allocation Scheme
 Dobre zarządzanie nieruchomością
 
Jeżeli jestem zainteresowany nieruchomością w systemie CBL, co powinienem zrobić?
 
Należy wyrazić zainteresowanie w Internecie. Należy pamiętać, że będziemy tylko kontaktować się z wybranym wnioskodawcą i zaprosimy go na rozmowę.
 
Należy pamiętać, że kontakt nawiązany przez Cork City Council z wnioskodawcą z CBL nie stanowi oficjalnej oferty mieszkaniowej do czasu, aż wnioskodawca  przejdzie procedurę przewidzianą przez Cork City Council. Procedura ta składa się ze spotkania i sprawdzenia przez Gardę, zwolnienia z listy Estate Management oraz świadectwa aktywności w systemie.
 
Nie mam dostępu do Internetu - co mam zrobić?
 
Jeśli nie masz dostępu do Internetu, zapraszamy do biur  City Council gdzie możesz  skorzystać ze znajdujących się tam komputerów. Można również udać się do lokalnej biblioteki, aby korzystać z Internetu. Możesz także użyć smartfona lub tabletu do uzyskania dostępu do strony internetowej CBL.
 
Jeśli jestem zainteresowany domem, czy będę mógł go zobaczyć, zanim podejmie decyzję?
 
Będziesz mógł, zobaczyć mieszkanie. Jednak, już zobowiązałeś się do podjęcia decyzji na stronie CBL.
 
 Należy pamiętać, że kontakt nawiązany przez Cork City Council z wnioskodawcą z CBL nie stanowi oficjalnej oferty mieszkaniowej do czasu, aż wnioskodawca  przejdzie procedurę przewidzianą przez City Council. Procedura ta składa się ze spotkania i sprawdzenia przez Gardę, zwolnienia z listy Estate Management oraz świadectwa aktywności w systemie
 
Jeśli dostanę nieruchomości poprzez ten system będę zdjęty z listy mieszkaniowej?
 
Tak
 
Czy nadal mogę korzystać z dodatków Housing Assistance Payment/Rental Accommodation Scheme ?
 
 Jeśli jesteś wnioskodawca na liście oczekujących Social Housing Support, możesz ubiegać się o HAP* lub RAS*. Należy pamiętać, że HAP i RAS są dodatkiem mieszkaniowym. Jeśli korzystasz z HAP lub RAS,możesz być poproszony o złożenie nowego wniosku.
 * HAP/RAS - Housing Assistance Payment/Rental Accommodation Scheme 
 
Czy CBL wpływa na mój wniosek do County Council?
 
Jeśli jesteś zakwalifikowany do CBL domu, zostanie usunięty z obu list SHS. Jeśli odrzucisz ofertę CBL, zostaniesz odroczony na rok.
 
Czy przeniesienie najemców kwalifikuje się do CBL?
 
Tak.
 
Jaka jest różnica między CBL i aktualną listą mieszkaniową?
 
 
Kandydaci na liście oczekującej SHS mogą wyrazić zainteresowanie na stronie CBL . Jeżeli wnioskodawca nie wyraża zainteresowania nieruchomością,  nie będzie brany pod uwagę
 
Co się dzieje z obszarami uprzywilejowanymi prze ze mnie w obszarach:Northside, City Centre i Southside?
 
 Preferowane obszary mogą obejmować do trzech obszarów: Northside, City Centre i Southside. Jeśli, na przykład, został wybrany obszar w Northside zobaczysz wszystkie dostępne nieruchomości w Northside.
 
Czy działa to na zasadzie” kto pierwszy ten lepszy”?
 
Nie. Przydziały są wykonane zgodnie z Allocation Scheme.
Jeśli jest więcej niż jeden zainteresowany najmem nieruchomości, która Cię interesuje, będziemy decydować, któremu gospodarstwu domowemu przeznaczymy nieruchomość. Przy podejmowaniu decyzji, będziemy brać pod uwagę takie czynniki, jak:
Twój czas oczekiwania na liście oczekujących Cork City Council
Liczebność rodziny
Rodzaj potrzebnej nieruchomości
Twoja kategoria w ramach  Allocation Scheme
Dobre Zarządzanie Nieruchomościami
 
Co się stanie z moim czasem na liście CBL? Czy nadal mam ten sam czas?
 
Twój czas pozostanie taki sam. Jednak, jeśli nie wyrażasz zainteresowania w nieruchomościach w Internecie, nie będziesz brany pod uwagę.
 
Nie jestem w stanie pracować na komputerze, co powinienem zrobić?
 
Członek naszego zespołu będzie służył pomocą.
 
Na ile domów mogę złożyć ofertę?
 
Możesz  wyrazić zainteresowanie na 1 nieruchomość.
 
Czy mogę złożyć ofertę na dom, który został zdjęty ze strony internetowej kilka miesięcy temu, a teraz z powrotem jest w Internecie, moja poprzednia oferta będzie brana pod uwagę?
 
Nie, będziesz musiał ponownie wyrazić zainteresowanie online 
 
Należy pamiętać, że Cork City Council zastrzega sobie prawo o nieprzyznaniu oferty mieszkaniowej na podstawie wyboru w oparciu o CBL w danym tygodniu i zastrzega sobie prawo do ponownego ogłaszania przetargu na mieszkania w innym terminie.
 
Co zrobić, jeśli przegapię ostateczny termin w złożeniu zainteresowania w nieruchomości?
 
Nie będziesz brany pod uwagę.
 
Należy pamiętać, że Cork City Council nie ponosi odpowiedzialności za ubiegających się o nieruchomość, którzy przegapili termin zainteresowania się nią.
 
Co jeśli chciałbym listę osób zainteresowanych mieszkaniem?
 
Należy pamiętać, że szczegóły dotyczące poszczególnych wnioskodawców nie będą dostępne do publicznej wiadomości, zgodnie z ochroną danych osobowych.
 
Aktualne kategorie nieruchomości będą dostępne dla Ciebie na www.cbl.corkcity.ie, aby potwierdzić, że nieruchomość została przydzielona w określonym terminie. 


Pytania i odpowiedzi zostaly opracowane i przetłumaczone celem informacyjnym ze strony https://cbl.corkcity.ie/  przez Panią Ewę Skrzat.
 
Czytany 14977 razy
Opublikowano w Choiced Based Letting

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >