Together-Razem
16/01/2013 - 0:00

Oferta dla uzależnionych i ich rodzin

Napisane przez 
W ramach zintegrowanych serwisów terapeutycznych w Poradni U-Clinic oferujemy terapię dla osób uzależnionych i współuzależnionych.


Oferujemy pomoc osobom:

-pijącym szkodliwie,
-uzależnionym od alkoholu i innych substancji i hazardu
-rodzinom osób uzależnionych
 
Stosujemy nowoczesne metody w terapi oparte o model psychoterapii poznawczo-behawioralnej i dialogu motywujacego. Oferujemy równiez akupunkturę ucha jako uznaną metodę w lecznictwie odwykowym w Irlandii i stosowanym między innymi w ośrodku HSE w Arbour House.


Od dnia 1 października 2016 prowadzimy również krótkoterminową terapię par w związku z uzależnieniem.

follow link
Skorzystaj z nowego modułu rejestracji znajdującego się na stronie pod ikona UMÓW WIZYTĘ, gdzie możesz umówić się na spotkanie.

follow  

Prowadzimy również psychoterapię ogólną indywidualną i grupową oraz terapię par

    więcej tutaj

follow site  

Rejestracji można dokonać dzwoniąc bezpośrednio pod numer interwencyjny 089 499 86 10 w godzinach od 9.00 do 20.00 od poniedziałku do piatku w  lub poprzez nasze biuro:

 
UWAGA: Podczas rejestracji będziesz zapytany o swoje dane, adres i kilka pytań dotyczących problemu.
 
Together Razem Centre
Uni2 A Kilnap Business Par, Mallow Rd,
Cork
phone : (021) 4395588
Mobile: 0899444618
email: info@together-razem.org
 
Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja.

go to link
Koszt sesji:
 €30 pierwsza konsultacja następnie
 €30 dla osób pracujących
 €20 dla osób bezrobotnych lub na chorobowym (po przedstawieniu potwierdzenia z poczty lub z urzędu Social Welfare)

Centrum Together-Razem jest  organizacją pożytku publicznego Charity 19216, ale by istnieć i prowadzić swoje programy potrzebuje również środków finansowych z zewnątrz więc organizujemy zbiórki publiczne, imprezy fundraisingowe i prowadzenie odpłatnych usług dostępnych dla każdego tzw affordable services. Wszystkie organizacje o statusie Charity w Irlandii zgodnie z prawem moga sprzedawać swoje towary i uslugi, a dochody przeznaczać na realizacje swoich misji i zadań statutowych – o czym mówi Section 208 Taxes Consolidation Act 1997.

 
 Podstawy programu terapeutycznego dla osób uzależnionych w Poradni U-Clinic: 
 
Traktujemy uzależnienie od alkoholu jako niezawinione zaburzenie funkcjonowania człowieka,na które składają się czynniki biologiczne, psychologiczne i społeczne. 
Zainspirowani programem terapeutycznym, którego autorką jest mgr Anna Bakuła - korzystamy z jego podstaw,dostosowując go do możliwości naszej poradni. 
Pracujemy głównie w nurcie behawioralno-poznawczym. 
Wykorzystujemy również dorobek różnych nurtów psychoterapeutycznych, łącząc różne podejścia,tworząc program integracyjny,dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. Korzystamy z koncepcji psychologicznych mechanizmów uzależnienia J.Mellibrudy,traktujac je jako pomocne w dobrym rozumieniu klienta. 
Zwracamy przede wszystkim uwagę na indywidualne możliwosci klienta, bazując przy tym na jego zasobach własnych,które mają ogromne znaczenie w procesie zmiany. 
Nie stosujemy konfrontacji. Towarzyszymy naszym klientom w podejmowaniu decyzji o zmianie wspierając ich, w ich własnych wyborach.
 
 
Zespół Poradni U-Clinic: 
 
Wojciech Białek 
Kierownik Poradni. 
Magister socjologii, doświadczony pracownik socjalny z kwalifikacjami akredytowanymi przez National Social Work Qualification Board w Irlandii, obecnie wpisany do rejestru CORU. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, wykluczonymi społecznie i zagrożonymi wykluczeniem zarówno w Irlandii jak i w Polsce. Ukończył szkolenie  z zakresu terapii uzależnień w Polsko-Niemieckim Instytucie Błękitnego Krzyża w Polsce, zaś w Irlandii zdobył Dyplom z zakresu terapii uzależnień (Addiction Studies) przy HSE Arbour House w Cork, jest akredytowanym w Irlandii terapeuta uzaleznień w ACI ( Addiction Counsellors of Ireland). Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanego superwizora Pat'a Coughlana. 
 
 
 
 
 
 
 
Agata Bartczak-Białek 
Magister terapii pedagogicznej. Doświadczony pracownik socjalny i pedagog. Posiada doświadczenie w kontakcie z osobami uzależnionymi oraz w pracy z osobami wykluczonymi społecznie oraz zagrożonymi wykluczeniem zarówno w Polsce jak i w Irlandii. Założyciel i koordynator Klubu Abstynenta POMOST w Irlandii. Ukończyła szereg szkoleń w Irlandii organizwoanych przez HSE w Irlandii m. in facycitacja w terapii grupowej, model pracy z osobami uzależnionymi SOAR i wiele innych mniejszych. W Poradni pracuje głównie z kobietami z problemami adaptacyjnymi (współuzależnionymi i DDA).
 
 
Katarzyna Walkowska 
Posiada wieloletnie doświadczenie w pierwszym kontakcie z osobami uzależnionymi, poparte ukończeniem wielu szkoleń i kursów w zakresie pomocy osobom uzależnionym, zarówno w Polsce jak i w Irlandii. Ukończyła szkolenie w Polsko-Niemieckim Instytucie Błekitny Krzyż w Polsce. Instruktor terapii uzależnien w procesie certyfikacji. W Poradni pracuje z osobami uzależnionymi.
 
 
Zespół poradni sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje, szkoląc sie zarówno w Polsce jak i w Irlandii.Nasza praca jest superwizowana przez doświadczonych specjalistów psychoterapii uzależnień
Pracujemy pod opieką merytoryczną i wsparciem : Anny i Piotra Bakuła doświadczonych specjalistów psychoterapii uzależnień:
 
 
Anna Bakuła  
Psycholog. Specjalista psychoterapii uzależnień,autorka programu Studium Terapii Uzależnień realizowanego od 2007 roku w Polsko-Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień, Blekitny Krzyż w Polsce, oraz programu realizowanego w Szkole Specjalistów Psychoterapii Uzależnien i Instruktorów Terapii Uzależnien „CARE Brok”. Wykładowca Studium Terapii Uzależnień. Doradca Dyrektora PARPA do spraw lecznictwa odwykowego. 
Członek Komisji Egzaminacyjnej w procesie certyfikacji terapeutów uzależnień. Kierownik Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, psycholog w PZP. Wieloletni biegły sądowy z zakresu psychologii, biegły z zakresu orzekania w przedmiocie uzależnienia od alkoholu. Mediator sadowy. Od wielu lat zajmuje się pomaganiem ofiarom przemocy i przestepstw. 
 
Piotr Bakuła  
Specjalista psychoterapii uzależnień certyfikat PARPA, kierownik Poradni Leczenia Uzależnień dla Dzieci i Mlodzieży, specjalista w Poradni Leczenia Uzależnień dla dorosłych. Superwizor pracy terapeutycznej i pedagogicznej Ośrodków Szkolno Wychowawczych. Wykładowca Studium Terapii Uzależnień. Autor i wspólautor wielu programów terapeutycznych i profilaktycznych w tym pierwszego w Polsce ambulatoryjnego programu terapii uzależnien dla osób używajcych substancji psychoaktywnych. W ramach prac Zespolu Ekspertów PARPA zajmował się standardami leczenia dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. Biegły sądowy i policyjny w zakresie substancji psychoaktywnych. 
 
 
Kontakt : 
Poradnia ,,U-Clinic'' 
przy Centrum Together-Razem 
Unit 2A, Kilnap Business Park, Mallow Road, Cork
Tel: 021 439 55 88 - Biuro Centrum Together-Razem 
Czynny w godzinach pracy biura 
lub komórkowy 0899444618 
e-mail:  uclinic@together-razem.org 
Czytany 223500 razy
Więcej w tej kategorii: « Poradnia U-Clinic Kontakt »

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >