Together-Razem

Kalendarium

go here Donate with JustGiving

Rodzina

27/01/2016 - 9:47
Kobiety z natury przejawiają dużą skłonność do zachowań o charakterze wspólnotowym. To znaczy, chętniej nawiązują relacje z innymi oraz odczuwają potrzebę przynależności do rożnych wspólnot czy grup.  Rozmowy z innymi ludźmi stanowią dla kobiety formę interakcji, dzięki której może ona zaspokajać wiele swoich potrzeb, jak otrzymywanie wzajemnego wsparcia , potwierdzania siebie, uzgadniania pewnych kwestii dotyczących ważnych dla niej spraw, uzyskiwanie poczucia bliskości czy zrozumienia. Najkrócej rzecz ujmując, kobiety są predysponowane do kontaktów z innymi ludźmi. Zależy im na relacjach z drugim człowiekiem, na emocjonalnej więzi. Dzięki rozwiniętej empatii potrafią wczuwać się w przeżycia i emocje innych, tym samym okazywać współczucie oraz udzielać wsparcia. W sytuacjach dla siebie trudnych poszukują przede wszystkim społecznego wsparcia, okazji czy sposobności na danie upustu swoim uczuciom i emocjom. Przynależność do grupy daje poczucie wspólnoty co ułatwia konfrontowanie przeżywanych trudności czy emocji z trudnościami i emocjami innych kobiet. Stwarza to idealną okazję  do dzielenia się swoimi uczuciami. Sama zaś rozmowa umożliwia nawiązanie bliskości i uniknięcie izolacji, a poczucie zrozumienia motywuje do zmiany i działania. Bez względu na jakim etapie Swojego życia obecnie jesteś i co przeżywasz, to co się nie zmienia to fakt, że jesteś  KOBIETĄ. Kobietą, która może decydować o sobie, podejmować decyzje, czerpać z życia pełnymi garściami, zmieniać się i rozwijać. Jeśli jednak, wątpisz w swoje możliwości, brak ci zdecydowania i pewności siebie, pragniesz lepiej poznać i zaakceptować samą siebie, te warsztaty są właśnie dla CIEBIE. 
więcej >
26/01/2016 - 11:22
Mijamy je na ulicach, widzimy krzyczące w sklepach. Wyglądają zwyczajnie, zachowują się "niegrzecznie".  Oceniamy ich rodziców, komentujemy sposoby wychowawcze, lecz co tak naprawdę wiemy o tych wyjątkowych osobach? 
Dzieci niepełnosprawne intelektualnie, autystyczne, z zespołem Downa bardzo często spotykają się z brakiem zrozumienia ze strony środowiska.  Zawstydzeni rodzice próbują radzić sobie najlepiej jak potrafią z trudnymi zachowaniami swoich pociech. Zachowania te często wynikają z problemów z komunikacją, maluchy nie rozumieją mowy i same nie potrafią wyrazić swoich potrzeb. Czasami zwyczajnie jak każde inne dziecko walczą o swoje pragnienia. Czasami kierowane lękiem przed nowymi sytuacjami reagują agresją i krzykiem. Innym razem śmieją się lub wesoło pokrzykują zwracając tym samym uwagę osób w otoczeniu.  Dla ich opiekunów każde wyjście to stres, a zrobienie zwyczajnych zakupów to wyzwanie. Może zamiast rzucania ukradkowych spojrzeń lepiej byłoby zapytać czy nie jest potrzebna pomoc, uśmiechnąć się serdecznie? Okazanie empatii to pierwszy krok do poprawy samopoczucia "walczącej z emocjami mamy".  Może "walcząca mama" odważniej będzie działać z niesfornym urwisem, wiedząc, że świat jej sprzyja? I czy praca nad trudnymi zachowaniami może ułatwić życie dzieci i ich rodziców? Czy można nauczyć “spokojnego zachowania"? Oczywiście, że można!
Praca nad zachowaniami trudnymi to proces długotrwały, wymagający poświecenia, czasu i olbrzymiej cierpliwości.  Możliwości jest wiele. Media zasypują nas informacjami na temat skutecznych sposobów pomagania. Metody oparte o założenia terapii behawioralnej znajdują swoje zastosowanie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. To potwierdzone naukowo działania, których celem jest rozwijanie umiejętności takich jak samoobsługa, komunikacja, zachowania społeczne czy czynności poznawcze, co w połączeniu z programami redukcji zachowań niepożądanych prowadzi do znacznego podwyższenia standardu życia zarówno osób niepełnosprawnych jak i ich rodziców oraz opiekunów. Niestety czas, który należy poświecić na skuteczną terapię to 40 godzin tygodniowo.  W związku z tym Centrum Together-Razem organizuje zajęcia konsultacje dla tej specjalnej grupy osób, które koordynować będzie psycholog i terapeuta behawioralny Pani Marta Golik. Zajęcia będą odbywały się w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.   Zapraszamy dzieci z autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną i wszystkie inne maluchy w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami do udziału w playgrupach. Zajęcia skoncentrowane będą na rozwijaniu umiejętności naśladowania, komunikacji i działania w grupie. Postaramy się również usprawniać koordynację wzrokowo-ruchową oraz motorykę małą naszych brzdąców. Rodzice/opiekunowie, których obecność na zajęciach jest obowiązkowa, będą na bieżąco otrzymywać instrukcje dotyczące kształtowania prawidłowych zachowań.  Bezpośrednio po zajęciach istnieje możliwość rozmowy ze specjalistą. 
Grupy dla Wesołych Psotników odbywać się będą we wtorki o godzinie 9.30. Planujemy rozpoczęcie zajęć w dniu 23 lutego 2016. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu!
Dokładniejsze informacje na temat zajęć można uzyskać u prowadzącej Pani Marty Golik: m.golik@together-razem.org
 
więcej >
19/01/2016 - 0:00
Centrum Together-Razem oferuje pomoc i wparcie dla par/małżeństw w kryzysie. Oferta obejmuje mediacje rodzinne/małżeńskie
Mediacja jest dobrowolnym i poufnym procesem, w którym bezstronny i neutralny mediator wspomaga strony będące w konflikcie w wypracowywaniu satysfakcjonującego je porozumienia.
Głównym celem mediacji rodzinnych/małżeńskich jest osiągnięcie wspólnego porozumienia miedzy członkami rodziny/ miedzy małżonkami wypracowanego w oparciu o rzeczywiste potrzeby stron konfliktu. Mediator pomaga w zdefiniowaniu spornych kwestii, określeniu potrzeb i interesów obu stron, a w efekcie w wypracowaniu wzajemnie satysfakcjonującego oraz świadomego porozumienia. 
Spotkania mediacyjne obejmują od dwóch do sześciu spotkań. 
więcej >
17/11/2015 - 11:34
Serdecznie zapraszamy na zajęcia Playgroup dedykowane najmłodszym , czyli dzieciom poniżej 4 roku życia. 
Zajęcia wspomagają rozwój zdolności poznawczej dziecka, ćwiczą umiejętności motoryczne,  rozwiją  pamięć  oraz dają możliwość socjalizacji z innymi dziećmi.
Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 11:00 do 13:00, w sali mieszczącej się przy biurze Together- Razem na ulicy George's Quay 17 w Cork.
Koszt zajęć 2 euro. Ilość miejsc ograniczona. Chęć udziału w zajęciach proszę zgłosić pod następujące nr telefonu: (021)496-77-43 lub 0894137628.
Jeśli mają państwo jakieś pytania można kierowć je pod adres email:  info@together-razem.org
Serdecznie zapraszamy maluchy wraz z rodzicami . Każdy wtorek od 11:00  do 13:00 !  
Czekamy !!!
więcej >
06/11/2014 - 18:29
Centrum -Razem wraz z kancelarią prawną Lillian O’Sullivan & Co Solicitors oraz TUSLA - The Child and Family Agency, serdecznie zapraszają na Seminarium Prawne z zakresu prawa rodzinnego w Irlandii. Seminarium odbędzie się w czwartek 20-go listopada 2014r. w godz. 17.00 - 19.00 w Hotelu Gresham Metropole w Cork.
W naszej pracy z rodzinami w Poradni Prawno-Socjalnej duże zainteresowanie naszych klientów dotyczy właśnie problemów z zakresu prawa rodzinnego. Osoby szukają porad związanych z kwestią regulacji rodzinnych po trudnych rozstaniach, uzyskania alimentów, kontaktów z dziećmi czy ogólnie z władzą rodzicielską. Takie zagadnienia przybliży wszystkim bardzo doświadczona Pani prawnik Lillian O’Sullivan, współpracująca z naszym Centrum od 2008 roku, która pomogła już bardzo wielu rodakom poprzez swoją praktykę jak i poprzez Legal Aid Board i oczywiście przez nasze biuro. 
więcej >
30/09/2014 - 14:25

click Jesień przyszła do Irlandii i dzisiejszego ranka dzieci z grupy Playgroup wraz z rodzicami bawili sie kasztanami i wyczarowywali ludziki z kasztanów i zapałek. Duzo zabawy i radości mielirówniez rodzice przypominając sobie jak sami robili to w wieku przedszkolnym. Na koniec nie obyło się bez zabaw ruchowych i tańców. Kilka zdjęć poniżej. 

Grupa Playgroup to darmowe zabawy dla dzieci i rodziców w naszym Centrum.
Nasza grupa jest już niestety zamknięta ale zapraszamy aby kontaktowac sie z naszym Centrum i wpisywac się na listę rezerwową.

 


więcej >
10/09/2014 - 9:14

Zajęcia naszej Playgroup powoli ruszaja pełną parą po wakacjach. W ostatni wtorek odbyły się  zajecia typowo organizacyjno- poznawcze pt.:"Poznajemy sie-zabawy integracyjne" gdzie dzieci przygotowaly ze swoimi rodzicami plakaty. Z uwagi na ograniczoną pojemność pozostalo jeszcze kilka miejsc wiec zachęcamy rodziców do uczęszczania na te bezpłatne zajecia.
Zajęcia prowadzi Pani Małgorzata Hartman i nalezy sie rejestrować w biurze Centrum Together-Razem, 17 George's Quay, lub telefonicznie 021 4967743.


więcej >
01/08/2014 - 12:57
 20 lipca 2014  r. w Together-Razem odbyły się warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 2-6 lat pn. "Jak mówić, aby dzieci nas słuchały". 
Pomysłodawcą tego projektu i jednocześnie prowadzącą ww. warsztaty była doświadczona psycholog i terapeuta behawioralny Marta Golik, która od sześciu lat skupia się na niesieniu pomocy dzieciom z autyzmem.  W czasie zajęć uczestnicy zapoznali się ze znaczeniem terminu „proces wzmacniania”. Mowa była także o tym, dlaczego bycie konsekwentnym jest tak ważne w wychowywaniu młodych ludzi, i jaki ma wpływ na dorosłe życie. Rodzice i opiekunowie poznali też zasady skutecznego informowania dzieci   o oczekiwaniach dorosłych, udzielania pochwał oraz kształtowania poczucia  bezpieczeństwa u młodych ludzi. Podczas warsztatów nie zabrakło burzliwych dyskusji i wymiany doświadczeń. Uczestnicy dzielili się swoimi sposobami na trudne zachowania, poznali również alternatywne formy reagowania na nie.        W wesołej atmosferze poruszane były ważne tematy, pomysłom nie było końca, a jedynym ograniczeniem był upływający błyskawicznie czas.  Planowane jest rozszerzenie formuły warsztattów pod kątem wydłuzenia czasu ich trwania aby umożliwić obszerniejsze omówieni tematyki i ćwiczeń. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Together-Razem oraz profilu na facebooku  https://www.facebook.com/together.razem gdzie pojawią się informacje o planownych kolejnych warsztatach. Zainteresowani już dziś moga sie zapisać na wstępna listę pisząc na email: m.golik@together-razem.org
 
więcej >
29/07/2014 - 16:36

Uprzejmie informujemy ze na okres wakacyjny tj miesiac sierpien 2014 playgrupy dla rodzicow z dziecmi zostaja zawieszone. Rownoczesnie wszystkich zainteresowanych rozwojem i integracja dzieci w wieku przedszkolnym serdecznie zapraszamy od wrzesnia. Wiecej informacji pod numerem telefonu : (021)496-77-43 lub bezposrednio w biurze Together- Razem na ulicy 17 George's Quay w Cork.

więcej >
22/06/2014 - 21:26

Domy Pieta dostarczają pomocy i wsparcia osobom borykającym się z problemem samobójstwa i samookaleczenia. 

Masz myśli samobójcze?

Każda osoba w ciągu swojego życia może poczuć skłonności samobójcze- nie czujmy się w tym osamotnieni, nie zamykajmy się na pomoc ze strony innych osób. 
Musimy zdecydowanie uświadomić sobie, że tak naprawdę nie chcemy pozbawić się życia- chcemy jedynie pozbyć się negatywnych uczuć, które nas ogarniają, oraz bólu który im towarzyszy. 
więcej >

Section in English

19/09/2017 - 13:57
Our new location and services
At Together-Razem we are changing and constantly developing and enhancing our services. Going from strength to strength, we are very excited to inform you that Together-Razem Centre has recently moved to a new location. 
We kindly ask that you all to update our contact details as from the 18th of May you can find us in our new office:
 
Unit 2A, Kilnap Business & Technology Park, 
Mallow Road, 
Cork,
tel. 0214395588
info@together-razem.org
więcej >
PolskaEire Festival launch in Cork
The 2017 PolskaEire Festival in Cork has been successfully launched at Heron House, at the Blackpool Shopping Center & Retail Park. Lord Mayor Cllr. Des Cahill was on the site to officially launch the festival. Other speakers were: David Stanton TD, Minister of State for Justice with special responsibility for Equality, Immigration, and Integration, and Piotr Rakowski - First Advisor, Head of Political and Economic Section; Political and European integration, Embassy of the Republic of Poland in Dublin. Great musical performance by Natalia Bakula (violin). At the opening we saw a specially prepared photo exhibition by Krzysztof Rosa - "Love doesn’t ask for a passport". Seamus Kirkpatrick from UCC delivered speech about love in Art.
The Craic was dobry again in Cork! Big thank you to Blackpool Shopping Centre & Retail Park for hosting the event!
 
Photos by Guy Heynen & Jana Šlebodová

więcej >
01/06/2017 - 20:12
New office opening

Together-Razem Centre has moved to a new location and on the 18th May 2017 we have officially opened our new office at Kilnap Business Park with Ambassador of Poland HE Ryszard Sarkowicz, Deputy Lord Mayor Cllr Joe Kavanagh and other members of Polish & Irish community. It was a very special today with warms wishes and on behalf od the Board of Directors we would like to say big thank you to all our friends and supporter for being with us that day.

więcej >