Together-Razem

Kalendarium

Donate with JustGiving

Kliniki Prawne

02/02/2017 - 8:53

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 lutego 2017 konsultacje z prawnikiem irlandzkim w naszym biurze znane równiez jako Kliniki Prawne odbywać się będą w czwartki, a nie jak dotychczas we wtorki  w godzinach od 16.30 do 18.30. Program Klinik Prawnych koordynuje Pani Ewa Gossard, któa jednocześnie asystuje przy spotkaniach , jako tłumacz i administrator. O zasadach Klinik prosze przeczytać poniżej

więcej >
21/01/2016 - 12:44
Zapraszamy Cię do skorzystania z oferty naszych prawników w ramach Klinik Prawnych, które działają już od roku 2009. Dzięki współpracy z dwoma irlandzkimi kancelariami prawnymi możemy zapewnić profesjonalną konsultacje prawną wraz z asystą naszego tłumacza. Zakres porad dotyczy głównie kwestii prawa pracy oraz prawa rodzinnego, jednakże nasi prawnicy wnikliwie przyglądają się każdej sprawie więc warto skorzystać z ich profesjonalnej pomocy.
Kliniki Prawne są nieodłączną częścią naszego coroczego projektu Poradni Prawno-Socjalnej i wówczas wszelkie porady prawne są całkowicie bezpłatne. W chwii obecnej nie posiadamy jednakże dofinansowania i prosimy o darowizny na cele statutowe organizacji.
 
Aby skorzystać z usługi prawnej należy sie zarejestrować na określony dostepny wtorkowy termin, gdyż Kliniki Prawne odbywja się w każdy wtorek od godziny 16.30 do 18.00.
Proszę pamiętać aby rejestrować się telefonicznie pod numerem  021 4967743 albo komórka 0894137628 w godzinach urzedowania biura albo osobiście w biurze Together -Razem przy 17 George's Quay, Cork.
 
więcej >
11/05/2015 - 0:00

Informujemy, że  Kliniki Prawne działają w ramach Poradni Prawno-Socjalnej i wszystkie  porady prawne dostarczane przez wspołpracujących z nami z prawnikami  są bezpłatne.

Poradnictwo prawne odbywa się w każdy wtorek w godzinach od 16.30 do 18.00.

więcej >
01/02/2015 - 0:00
Zapraszamy Cię do skorzystania z oferty naszych prawników w ramach Klinik Prawnych, które działają już od roku 2009. Dzięki współpracy z dwoma irlandzkimi kancelariami prawnymi możemy zapewnić profesjonalną konsultacje prawną wraz z asystą naszego tłumacza. Zakres porad dotyczy głównie kwestii prawa pracy oraz prawa rodzinnego, jednakże nasi prawnicy wnikliwie przyglądają się każdej sprawie więc warto skorzystać z ich profesjonalnej pomocy.
Od roku 2009 współpracujemy z kancelarią Lillian O'Sullivan Solicitors a od roku 2013 z Kevin Hegarty Solicitors. 
więcej >
24/11/2014 - 21:05
W czwartek 20 listopada w godz. 17.00-19.00 w Hotelu Gresham Metropole w Cork, w Sali Becketta odbyło się drugie seminarium prawne poświęcone tematyce prawa rodzinnego w Irlandii.
Seminarium zorganizowane zostało przez Centrum Together-Razem a także od dawna współpracującą z Centrum kancelarię prawną Lilian O’Sullivan & Co. Solicitors oraz Agencję Ochrony Dzieci i Rodziny TUSLA.Uczestników seminarium rejestrowała Pani Katarzyna Kaczor, natomiast prowadzeniem oraz tłumaczeniem pierwszej części konferencji zajęła się Pani Romana Mentel przy udziale drugiego tłumacza Pani Karoliny Jarmuszkiewicz.W trakcie seminarium mieliśmy zaszczyt gościć Pana Wojciecha Dzięgiela, Konsula Ambasady Polskiej w Dublinie, który uroczyście otworzył seminarium podkreślając istotną rolę tego typu wydarzeń dla społeczności polonijnej.
więcej >
21/04/2014 - 0:00

Informujemy, że udało się zabezpieczyć na Kliniki Prawne w ramach Poradni Prawno-Socjalnej i wszystkie nasze porady prawne są bezpłatne.

Poradnictwo prawne odbywa się w każdy wtorek w godzinach od 16.30 do 18.00 i ostatnią środę miesiąca

Aby skorzystać z usług należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie: 021 4967743 w godzinach od 9.30 do 16.30 lub 0894137628 od 9.30 do 17.00 lub poprzez email: poradnia@together-razem.org
Można też osobiście zarejestrować się w biurze Centrum „Together-Razem” przy 17 George’s Quay w każdy dzień od poniedziałku do piątku 9.30 do 16.30.
więcej >
06/02/2014 - 0:30
 
W życiu codziennym wiele uwagi poświęcamy problemom bieżącym związanym z naszą pracą, rodziną, finansami, zdrowiem, etc., nie przykładając specjalnej wagi do spraw pozornie odległych jak zabezpieczenie naszych bliskich oraz  majątku po naszej śmierci.
więcej >
06/01/2014 - 14:29
Uprzejmie informujemy, iż Poradnia Prawno-Socjalna zostaje zawieszona z dniem 31 grudnia 2013 a wraz z tym bezpłatne porady prawne.
Ten projekt zostanie ponownie uruchomiony wraz z otrzymaniem dofinansowania (możliwe, ze około marca 2014).
Jednocześnie informujemy iż Kliniki Prawne we wtorki i w ostatnią środe miesiąca nadal się odbywają, jednakże z uwagi na fakt, iż skończyło się dofinansowanie zewnętrzne na wyżej wymienione projekty zmuszeni jesteśmy prosić o darowizny w kwocie €25 na cele statutowe organizacji.
 
Dziękujemy za wsparcie Ambasadzie RP i  Fundacji Semper Polonia, a szczególnie Ministerstwu Spraw Zagranicznych za wsparcie projektu w roku 2013.
więcej >
17/04/2013 - 15:22

 

Centrum "Together-Razem" kontynuuje "Kliniki Porad Prawnych” dla osób potrzebujących w Cork.

 
W tym zakresie współpracujemy z dwoma irlandzkimi kancelariami prawnymi:
-od roku 2009 z Lillian O'Sullivan Solicitors
-od roku 2013 z Kevin Hegarty Solicitors
 
Zakres poradnictwa naszych Klinik dotyczy głównie kwestii prawa pracy oraz prawa rodzinnego, jednakże nasi prawnicy wnikliwie przyglądają się każdej sprawie więc warto skorzystać z ich profesjonalnej pomocy.
więcej >
12/09/2012 - 0:00

Każdy w swoim życiu prędzej czy później, w mniej lub bardziej przyjemny sposób, ma do czynienia z prawnikiem. O szczęściu może mówić ten, który trafił na uczciwego fachowca.

Będąc w Irlandii, tak samo jak żyjąc w Polsce, w pewnym momencie możemy potrzebować pomocy prawnej. Będzie chodziło czy to o problemy w pracy (bullying, mobbing, prawo do odprawy, przerw itd.), sprawy socjalne (prawo do zasiłków, ulg, dopłat), czy też o sprawy karne: pobicia, napady, kradzieże oraz poważniejsze przestępstwa. Wtedy to stajemy przed pytaniem, skąd taką pomoc uzyskać? Ile będzie kosztować? Kto pomoże nam zrozumieć irlandzkich prawników i ile będzie kosztować tłumaczenie?
więcej >

Section in English

We are starting new English language courses
Looking to improve your English or start to learn from the scratch?    Do it with us,  enroll now with this form.   It's quick and easy!
Form here: Good luck !
Need more info ? Ring us or email us:  0214967743  info@together-razem.org
więcej >
Celebrating 10 years - some key facts
A Brief Overview of Together-Razem 2006 -2016
Our Mission is to provide services that support and promote the integration and well-being of the Polish and East-Central European Community in Cork and beyond
 
Some Important Data…
123,000 Polish nationals in Ireland
32,000 Polish nationals in Cork City and County (25% of total Polish population)
The Polish community is the largest non-national community in Ireland 
The population size has stabilised, and may grow due to Brexit concerns 
 
About Together-Razem
Registered charity based in Cork, established in 2006.
Mainly run by Polish volunteers, 
Offers 4 core services:
Mental Wellbeing Support – mainly through “one to one” clinics in Cork
Advice – assistance to access services. “One to one” support for Cork area and National on-line service. Information seminars.
Improving English language proficiency – English language courses 
Fostering Integration – organising Integration events and facilitating social interaction
 
For 10 years Together-Razem has provided support to 8584 Polish and East-Central nationals since 2006, often multiple interventions.  
The charity has received multiple awards for its contribution to society.
 
 
 
więcej >
Outstanding Polish Person in Ireland
On 13 November 2016 one of our Directors Bozena Cierlik received prestigious award Wybitny Polak w Irlandii - Outstanding Polish Person in Ireland, category Education, presented by the Polish Ambassador in Ireland Prof R. Sarkowicz,  Minister of State in the Office of the Polish President Mr A. Kwiatkowski  and President of the Foundation for the Polish Promotion Emblem Teraz Polska Mr K. Przybyl
więcej >